Քրեակատարողական հիմնարկների պետերի փոխատեղումներ 02/02/2018   11:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱՆ Քրեակատարողական վարչության նոր պետի նշանակումից հետո համակարգում որոշ փոփոխություններ են կատարվել:
Մասնավորապես, ինչպես «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ ՀՀ արդարադատության նախարարության Քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնից, երկու քրեակատարողական հիմնարկների պետերի փոխատեղում է կատարվել:
«Հրազդան» ՔԿՀ-ի պետ Վահան Մարգարյանը տեղափոխվել և նշանակվել է «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ի պետ, իսկ «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ի պետ Մանուկ Միքայելյանը նշանակվել է Հրազդան» ՔԿՀ-ի պետ:
ՔԿՎ-ից տեղեկացանք նաև, որ մյուս ՔԿՀ-ների պետերի մասով փոփոխություններ այս պահին չկան:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ Նախագահի հունվարի 28-ի հրամանագրով Արթուր Օսիկյանն ազատվել է ՀՀ ԱՆ Քրեակատարողական վարչության նոր պետ է նշանակվել Ռաֆայել Հովհաննիսյանը:

Начальники двух уголовно-исполнительных учреждений в Армении поменялись местами 02/02/2018   11:37  |  Лента новостей
Кадровые перестановки произошли после назначения нового начальника Уголовно-исполнительного управления Министерства юстиции Армении.
В частности, как сообщили “Фактинфо”, в отделе по связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления, начальник уголовно-исполнительного учреждения “Раздан” Ваан Маркарян возглавил УИУ “Больница для осужденных”, а экс-начальник тюремной больницы Манук Микаелян назначен главой УИУ “Раздан”.
Напомним, указом президента Армении от 28-го января Артур Осикян был освобожден от должности начальника Уголовно-исполнительного управления. Его на посту сменил Рафаэл Ованнисян.
13:01 29/01/2018  |  Лента новостейРафаэл Ованнисян сменил Артура Осикяна на посту начальника Уголовно-исполнительного управления Минюста Армении
15:48 26/01/2018  |  Лента новостейОфициальные органы не комментируют сведения об отставке главы Уголовно-исполнительного управления Минюста Армении