Արցախը պետք է պատրաստ լինի Ադրբեջանի սպեկուլյացիաների նոր ալիքին. Sputnik 01/22/2018   13:13  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
2018 թվականին Ադրբեջանը կակտիվացնի սադրանքները ղարաբաղյան հակամարտության գոտում, վստահ է Արցախի նախագահի մամուլի քարտուղար Դավիթ Բաբայանը։
Sputnik Արմենիայի հետ զրույցում այս մասին ասել է Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի քարտուղար Դավիթ Բաբայանը։
Նրա խոսքով` այդ ակտիվությունը կապված է կլինի Ադրբեջանի համար կարևոր օրերի հետ։
«Լրանում է Ադրբեջանի արհեստական ձևավորման 100 ամյակը, Հեյդար Ալիևի ծննդյան 95 ամյակը, 2018 թվականին նախագահի «ընտրություն» է, ուղիղ 25 տարի առաջ Ադրբեջանը կորցրեց Ջաբրաիլը, Զանգելանը, Աղդամը, Ֆիզուլին, Կուբաթլուն ու Քելբաջարը։ Դա երկրի կարճատև պատմության ընթացում եղած ամենամեծ քաղաքական, ռազմական ու բարոյական կորուստներն էին», — ասել է Բաբայանը։
Նրա խոսքով` այս ամենը բարենպաստ պայմաններ է ստեղծում հայրենասիրական զգացմունքներ դրսևորելու և ակտիվ քաղաքականություն իրականացնելու համար։
10:39 18/01/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԵթե Բաքուն հետևի հրադադարը խստորեն հարգելու կոչերին, ապա հնարավոր կլինի ճանապարհ հարթել խաղաղության գործընթացն առաջ մղելու համար. Նալբանդյան
09:30 16/01/2018  |  ՄամուլԵթե միջնորդները ԼՂ-ում մեխանիզմների ներդրման հարցում համաձայնության հասնեն՝ դա տարվա ամենամեծ ձեռքբերումը կլինի, ավելին սպասելն անիմաստ է. Փոլ Գոբլ. «168 ժամ»
16:08 15/01/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀայաստանի ԱԳՆ-ն արձագանքել է ԼՂ խնդիրը փուլային տարբերակով լուծելու Լավրովի հայտարարությանը
15:27 12/01/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԸնդգծվեց դիպուկահարներին շփման գոտուց հետ քաշելու անհրաժեշտությունը
16:20 11/01/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԵԱՀԿ-ում նախագահող Իտալիան ԼՂ հարցում աջակցություն է հայտնել Մինսկի խմբի համանախագահներին
12:58 11/01/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԵԱՀԿ գործող նախագահի հատուկ ներկայացուցիչը քաջալերող է համարում Սարգսյան- Ալիև ժնևյան հանդիպումը
13:44 04/01/2018  |  ԼՐԱՀՈՍ«Արցախի և Հայաստանի գլխավոր մարտահրավերը ԼՂ հարցի վերջնական կարգավորումն է». Տիգրան Աբրահամյան. 168.am

Степанакерт: в этом году следует ожидать активизации провокационных действий со стороны Азербайджана 01/22/2018   13:30  |  Карабахский конфликт
Пресс-секретарь президента Арцаха(Нагорно-Карабахской Республики) Давид Бабаян рассказал Sputnik Армения, что в этом году следует ожидать активизации провокационных действий со стороны Азербайджана.
Степанакерт ожидает такую активность в связи с рядом памятных дат.
"Исполняется 95 лет со дня рождения Гейдара Алиева, в 2018 году президентские "выборы", 25-летие потери Азербайджаном таких укрепрайонов как Джебраил, Зангелан, Агдам, Физули, Кубатлу и Кельбаджар. Это самые большие политические, военные, моральные потери страны за всю его короткую историю", — сказал Бабаян.
По его словам, это все создает благодатную почву для того, чтобы спекулировать на патриотических чувствах.
15:40 21/01/2018  |  Карабахский конфликтАзербайджанские ВС использовали во время субботней провокации против Арцаха "кустарное оружие" моджахедов и террористов (Фото)
13:35 20/01/2018  |  Карабахский конфликтМинобороны Арцаха представило данные об оперативной обстановке на передовой за прошедшую неделю
14:12 13/01/2018  |  Карабахский конфликтМинобороны Арцаха рассказало об оперативной обстановке на передовой за минувшую неделю
12:33 08/01/2018  |  Карабахский конфликтОфициальный Степанакерт: в лице Азербайджана мы имеем дело с террористическим государством
12:01 08/01/2018  |  Карабахский конфликтВоеннослужащий Армии обороны Арцаха Ваче Чилингарян посмертно награжден медалью "За боевые заслуги"
11:07 08/01/2018  |  Карабахский конфликтВоеннослужащий Армии обороны Арцаха погиб в результате обстрела с азербайджанской стороны
13:36 06/01/2018  |  Карабахский конфликтВ Минобороны Арцаха рассказали об оперативной обстановке на передовой в праздничные дни