Մահվան ելքով վթար Սյունիքում. «Վազ 21 07»-ը բախվել է «Ուրալ»-ին. զինվորականների շրջանում տուժողներ չկան 01/18/2018   11:51  |  Արտակարգ պատահարներ
Սյունիքի մարզում մահվան ելքով վթար է տեղի ունեցել. «Վազ 21 07» մակնիշի ավտոմեքենան բախվել է «Ուրալ» մակնիշի զինվորական մեքենայի:
Դեպքի վերաբերյալ «Փաստինֆո»-ն ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանից տեղեկացավ, որ զինվորականների շրջանում տուժածներ չկան:
«Փաստինֆո»-ն Քննչական կոմիտեից տեղեկացավ, որ «Վազ-21 07» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը և ուղևորներից մեկը մահացել են ևս մեկ կին մարմնական վնասվածքներով տեղափոխել է հիվանդանոց:
Ավտոմեքենայի վարորդը 86-ամյա Արշակ Հովհաննիսյանը և 60-ամյա Մարտին Հովհաննիսյանը, ովքեր մահացել են, հայր և որդի են:
Քննչական կոմիտեից տեղեկացանք նաև, որ փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (Ճանապարհային երթևեկության և տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է երկու կամ ավելի մարդու մահ):

Водитель и пассажир "семерки" погибли при столкновении с армейским грузовиком на юге Армении 01/18/2018 12:06 | Чрезвычайное просшествие
ДТП со смертельным исходом произошло в Сюникской области Армении. Автомобиль марки "ВАЗ 21 07" столкнулся с военным грузовиком "Уралом".
Как сообщил ИА "ФактИнфо" пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян, пострадавших среди военнослужащих нет.
Как сообщили "ФактИнфо" в Следственном комитете Армении, водитель "ВАЗ 21 07" и один из пассажиров скончались. Еще одна женщина с травмами была госпитализирована в больницу.
Погибшими в результате ДТП оказались 86-летний Аршак Ованнисян, который был за рулем "семерки", и его сын - 60-летний Мартин Ованнисян.
В СК также сообщили, что по данному факту возбуждено уголовное дело по части 3 статьи 242("Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть двух или более человек") УК РА.