«Երևան Սիթի»-ի տարածքում սպանության կասկածանքով հետախուզվողը հայտնաբերվել է 01/17/2018   15:18  |  Քրեական խրոնիկոն
Դեկտեմբերի 22-ին Նոր-Նորք վարչական շրջանում գտնվող «Երևան Սիթի» սուպերմարկետի տարածքում կատարված սպանության կասկածանքով հետախուզվող անձը հայտնաբերվել և բերման է ենթարկվել: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի տեղեկությունը հաստատեցին նաև Քննչական կոմիտեից:
Սպանվածը 1957 թ. ծնված Լևոն Ասատրյանն է:
Քննչական կոմիտեն ավելի վաղ տեղեկացել էր, որ դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով, ստեղծվել է քննչական խումբ: Մշակվել է քննչական պլան, առաջ քաշվել աշխատանքային վարկածներ, որոնք ստուգելու ուղղությամբ ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ։
Ըստ մեր տեղեկությունների՝ սպանված 60-ամյա քաղաքացին «Երևան Սիթի» սուպերմարկետի տարածքում գործող շուկայում զբաղվում է պտուղ-բանջարեղենի վաճառքով, իսկ վիճաբանությունը ծագել է ապրանքի քաշի պատճառով:

Обнаружен подозреваемый в убийстве мужчины на одном из рынков в Ереване 01/17/2018   15:37  |  Криминальная хроника
Подозреваемый в убийстве мужчины на территории супермаркета “Ереван Сити” в ереванском районе Нор Норк, обнаружен и подвергнут приводу. Об этом “Фактинфо” сообщили в Следственном комитете Армении.Полиция обещает денежное вознаграждение за информацию о местонахождении подозреваемого в убийстве мужчины на ереванском рынкеНапомним, инцидент произошел 22-го декабря 2017 года. Убитым оказался 60-летний житель Еревана Левон Асатрян.
Как сообщила ранее пресс-служба СК, по данному факту следственным отделом по административным районам Аван и Нор Норк следственного управления Следственного комитета РА по Еревану было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104("Убийство") Уголовного кодекса РА, создана следственная группа. Был проработан следственный план, выдвинуты рабочие версии, для проверки которых предпринимаются необходимые меры
По сведениям “Фактинфо”, убитый на действующем на территории супермаркета “Ереван Сити” рынке торговал овощами и фруктами, а конфликт вспыхнул из-за веса товара.