Քննություն է տարվում՝ պարզելու Մյասնիկյան պողոտայում տեղի ունեցած վթարի հանգամանքները 01/16/2018   12:02  |  Արտակարգ պատահարներ
ՀՀ ՔԿ ԶՔԳՎ չորրորդ կայազորային քննչական բաժնում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ պարզելու Երևան քաղաքի Մյասնիկյան պողոտայում հունվարի 16-ին տեղի ունեցած վթարի հանգամանքները: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2018 թվականի հունվարի 16-ին՝ ժամը 05:30-ի սահմաններում, «Kia Sorento» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը Երևան քաղաքի Մյասնիկյան պողոտայում դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց և ընկել Գետառ գետը: Ավտոմեքենայի վարորդ Ռ.Գալստյանը վթարի հետևանքով ստացած մարմնական վնասվածքներից մահացել է, ուղևոր Ա. Տեր-Գրիգորյանը  մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց:
ՀՀ ՔԿ ԶՔԳՎ չորրորդ կայազորային քննչական բաժնում տարվում է քննություն՝ դեպքի հանգամանքները պարզելու համար:

СК Армении выясняет обстоятельства трагического ДТП на проспекте Мясникяна в Ереване 01/16/2018   12:14  |  Чрезвычайное просшествие
Четвертым гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении предпринимаются необходимые следственные и иные процессуальные действия для установления обстоятельств ДТП, произошедшего 16-го января на проспекте Мясникяна в Ереване. Об этом сообщает пресс-служба СК РА.
Согласно сообщению, 16-го января 2018 года, в районе 05:30 водитель автомобиля марки "Kia Sorento" на проспекте Мясникяна в Ереване съехал с проезжей части дороги и упал в реку Гетар. В результате аварии водитель автомашины Р. Галстян от полученных травм скончался, а пассажир - А. Тер-Григорян - с телесными повреждениями был госпитализирован в Университетскую больницу номер №1.
Четвертым гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления СК РА ведется расследование для установления обстоятельств произошедшего.