Միջոցներ են ձեռնարկվում՝ պարզելու 60-ամյա տղամարդու սպանության հանգամանքները. Քննչական կոմիտեն մանրամասնում է 12/22/2017   16:42  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ Երևան քաղաքի 60-ամյա բնակչի սպանության դեպքի առթիվ։
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, 2017 թվականի դեկտեմբերի 22-ին՝ ժամը 12:00-ին, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնից ահազանգ է ստացվել առ այն, որ Երևան քաղաքի Նոր Նորքի 1-ին զանգվածի շուկայի մոտից ձախ վերանրակային շրջանում կտրած-ծակած վերքերով իրենց մոտ է տեղափոխվել Երևան քաղաքի բնակիչ Լ.Ասատրյանի դիակը։
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը՝ Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնի պետ Դավիթ Գևորգյանի գլխավորությամբ: Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով, ստեղծվել է քննչական խումբ: Մշակվել է քննչական պլան, առաջ քաշվել աշխատանքային վարկածներ, որոնք ստուգելու ուղղությամբ ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ։
Քրեական գործով Երևանի 60-ամյա բնակիչը ճանաչվել է տուժող, իսկ նրա կինը՝ տուժողի իրավահաջորդ: Հարցաքննվել են մի շարք անձինք, նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:
Հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին միջոցներ ձեռնարկել՝ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձին, ինչպես նաև՝ հանցագործության գործիքը հայտնաբերելու ուղղությամբ:
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել էր, որ սպանված տղամարդը «Երևան Սիթի» սուպերմարկետի տարածքում գործող շուկայում զբաղվում է պտուղ-բանջարեղենի վաճառքով, իսկ վիճաբանությունը ծագել է ապրանքի քաշի պատճառով:

СК Армении выясняет обстоятельства убийства 60-летнего мужчины на одном из рынков в Ереване 12/22/2017 17:11 | Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту убийства 60-летнего жителя Еревана на одном из рынков в Ереване.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, 22-го декабря 2017 года, в 12:00 из медцентра “Святой Григорий Просветитель” поступило сообщение о том, что к ним с территории рынка в 1-м Норкском массиве доставлено тело жителя Еревана Л. Асатряна с колото-резаными ранами в надключичной области.
"На место немедленно выехала оперативно-следственная группа во главе с начальником следственного отдела по административным районам Аван и Нор Норк Давидом Геворкяном. Произведен осмотр места происшествия", - говорится в сообщении.
По данному факту следственным отделом по административным районам Аван и Нор Норк следственного управления Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104("Убийство") Уголовного кодекса РА, создана следственная группа. Проработан следственный план, выдвинуты рабочие версии, для проверки которых предпринимаются необходимые меры
"60-летний житель Еревана признан потерпевшим, а его супруга – правопреемницей потерпевшего. Допрошены ряд лиц, назначена судебно-медицинская экспертиза тела.Соответствующим подразделениям Полиции поручено предпринять меры, направленные на розыск предполагаемого преступника, а также обнаружение орудия преступления", - отмечается в сообщении.
Ранее “ФактИнфо” сообщило о том, что убитый мужчина на действующем на территории супермаркета “Ереван Сити” рынке торговал овощами и фруктами, а конфликт вспыхнул из-за веса товара.