Կանխվել է ձիու մսեղիքի վաճառքի հերթական դեպքը 12/19/2017   16:51  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԳՆ սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության տեսուչները, պետական վերահսկողության շրջանակներում մսի շուկայում իրականացվող պարբերական շրջայցերի արդյունքում, Խորենացի փողոցի վրա կանխել են ձիու մսեղիքի վաճառքը: Այս մասին հայտնում է ՍԱՊԾ լրատվական ծառայությունը:
Լոռու մարզի Շնող գյուղի բնակիչներ Արման և Գեղամ Եսայանների մեքենայի թափքում հայտնաբերվել է ձիու միս: ՈՒղեկցող փաստաթղթերը եղել են առանց մալենիզացիայի արդյունքի, որի բացակայության դեպքում միսը ենթակա է օգտահանման կամ ոչնչացման:
Մսից կատարվել է նմուշառում և ուղարկվել լաբորատոր փորձաքննության:
Նախատոնական առևտրի ակտիվացմամբ պայմանավորված՝ ՍԱՊԾ-ն ևս մեկ անգամ հորդորում է սպառողներին, միս գնելիս անպայման պահանջել և ծանոթանալ անասնաբուժասանիտարական ուղեկցող փաստաթղթերին, իսկ խախտումներ նկատելու դեպքում՝ զանգահարել Ծառայության «Թեժ գծին» 010 206040 հեռախոսահամարով:

В Ереване пресекли очередную попытку продажи конины 12/19/2017   18:24  |  Лента новостей
Инспекторы Государственной службы безопасности продуктов питания в рамках регулярного контроля за рынком мяса предотвратили продажу конины на улице Хоренаци в Ереване. Об этом сообщает пресс-служба регулятора.
Согласно сообщению, в кузове автомобиля жителей села Шнох Лорийской области Армана и Гегама Есаянов была обнаружена конина. В сопроводительных документах не был указан результат маленизации, при отсутствии которого мясо подлежит переработке или уничтожению. Взятые образцы были направлены на лабораторныю экспертизу.
Госслужба призывает потребителей в обязательном порядке требовать в пунктах сбыта сопроводительные ветеринарно-санитарные документы и ознакомиться с ними, а в случае выявления нарушений звонить на "горячую линию" по номеру 010 206040.