Ամուսնու սպանությունը պատվիրել էր 20.000 դոլարով. բացահայտվեց 4 տարի անց 12/14/2017   11:26  |  Քրեական խրոնիկոն
2013 թ. հունվարի 18-ին՝ ժամը 15.45-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոն էր զանգահարել մի տղամարդ և հայտնել, որ Վաղարշյան փողոցի 24/3 շենքի բնակարաններից մեկում մահացել է կնոջ հայրը: Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Մեկնած օպերատիվ խումբը բնակարանի հյուրասենյակի հատակին հայտնաբերել էր 1949 թ. ծնված Մամիկոն Ասատրյանի դիակը` գլխի բազմաթիվ վնասվածքների հետքերով:
Մ. Ասատրյանի կինը` 1951 թ. ծնված Մանուշակ Մ.-ն, հաղորդում էր տվել, որ հունվարի 17-ի ժամը 15.00-ից հունվարի 18-ի ժամը 15.30-ը բացակայել է բնակարանից և վերադառնալով` հայտնաբերել էր ամուսնու դիակը:
Ոստիկանության Հրազդանի բաժնում ստացված օպերատիվ տեղեկություններն իրացնելով` ոստիկանության քրեական հետախուզության և կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչությունների, Կոտայքի մարզային վարչության ծառայողների համատեղ օպերատիվ-հետախուզական և քննչական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ ըստ նախնական վարկածի, Մամիկոն Ասատրյանին սպանել է Սամվել Ալիխանյանը` Մ.Ասատրյանի կնոջ` Մանուշակ Մ.-ի պատվերով` 20.000 դոլարի դիմաց:
Դեկտեմբերի 12-ին Մանուշակ Մ.-ն բերման է ենթարկվել ոստիկանության ՔՀԳՎ և ձերբակալվել` Մ.Ասատրյանի սպանությունը պատվիրելու և կազմակերպելու կասկածանքով:
Հիշեցնենք, որ Սամվել Ալիխանյանն այս տարվա սեպտեմբերին սպանվել էր Հրազդան քաղաքի Ջրառատ թաղամասի տներից մեկում: Ս. Ալիխանյանի սպանության դեպքի մանրամասները հետևյալ հղումով` Հրազդանում կատարված սպանության մանրամասները:

Женщина в Армении подозревается в организации заказного убийства своего мужа 12/14/2017   11:54  |  Криминальная хроника
Полиция Армении сообщила о раскрытии убийства четырехлетней давности.
Как сообщает пресс-служба ведомства, 18-го января 2013 года, в 15:45 в Центр оперативного управления Управления Полиции Армении по Еревану позвонил некий мужчина, который сообщил, что в одной из квартир, расположенных в здании №24/3 по улице Вагаршяна, скончался его тесть. Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, прибывшая на место оперативная группа обнаружила на полу в доме тело Мамикона Асатряна(1949 года рождения) с множественными ранами в области головы.
Супруга М. Асатряна(1951 г.р.) – Манушак М. заявила, что ее не было дома с 15:00 17-го января до 15:30 18 января, а тело мужа обнаружила, когда вернулась домой.
При проверке полученных разданским отделом Полиции оперативных данных, было установлено, что, по предварительной версии, Мамикона Асатряна убил Самвел Алиханян по заказу  жены М. Асатряна – Манушак М., которая заплатила ему 20 тыс. долларов США.
12-го декабря Манушак М. была доставлена в Главное управлению уголовного розыска Полиции по подозрению в заказе и организации убийства М. Асатряна.
Напомним, Самвел Алиханян в сентябре с.г. был убит в одном из домов в квартале Джрарат города Раздана. Следствие продолжается.