Վարչապետը Հայկազյան համալսարանի ռեկտորի հետ կրթական ծրագրերի իրականացման ու Հայաստան-սփյուռք կապերի ամրապնդման  հարցեր է քննարկել 12/13/2017   16:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Բեյրութի  Հայկազյան համալսարանի ռեկտոր Փոլ Հայդոսթյանին: Այս մասին հայտնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Վարչապետը  նշել է, որ Հայաստանում մշտապես բարձր են գնահատել Հայկազյան համալսարանի դերակատարությունը որակյալ համալսարանական կրթության ապահովման և հայագիտության ոլորտում ծանրակշիռ ներդրման համար:
Նա  կարևորել է Հայկազյան համալսարանի և Հայաստանի կրթական ու գիտական հաստատությունների միջև արդեն իսկ գոյություն ունեցող փոխգործակցությունը, մասնավորապես,  ուսանողների և դասախոսների փոխանակման ծրագրերի իրականացումը:
Երկուստեք կարևորել են Հայկազյան համալսարանի համագործակցությունը հայաստանյան կրթօջախների և գիտական հաստատությունների հետ, փորձի փոխանակումը:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստան-սփյուռք կապերի հետագա ամրապնդմանը, սփյուռքահայության ներուժի իրացմանն ուղղված այլ հարցերի:

Премьер Армении обсудил с ректором университета Айказян реализацию образовательных программ и укрепление связей с Диаспорой 12/13/2017   17:44
Премьер-министр Армении Карен Карапетян принял ректора Бейрутского университета Айказян Пола Айдостяна.
Как сообщает пресс-служба правительства, премьер-министр отметил, что в Армении всегда высоко оценивали роль университета Айказян в обеспечении качественного университетского образования и внесении весомого вклада в сферу арменоведения.
Он отметил важность уже имеющегося взаимодействия между университетом Айказян и образовательными заведениями и научными учреждениями Армении, в частности, в сфере осуществления программ обмена студентами и преподавателями.
Собеседниками была подчеркнута важность сотрудничества университета Айказян с образовательными и научными организациями Армении.
На встрече были также обсуждены вопросы дальнейшего укрепления связей Армения-диаспора, реализации потенциала диаспоры.