Լոռու մարզում վթարված զինծառայողներից մեկի վիճակը կայուն ծանր է, հնարավոր է նրան տեղափոխեն Երևան 12/07/2017   14:13  |  Արտակարգ պատահարներ
Լոռու մարզում առավոտյան վթարի ենթարկված զինծառայողներից մեկը մայոր է, մյուսը` կապիտան: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը տեղեկացրեց, որ Վանաձորի բժշկական կենտրոն հոսպիտալացված կապիտանի վիճակը կայուն ծանր է, մայորինը` բավարար: «Հնարավոր է կապիտանը տեղափոխվի Երևան»,-հայտնեց Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Համաձայն ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության հաղորդագրության` դեկտեմբերի 7-ին` ժամը 09:09-ին, ահազանգ է ստացվել, որ Լոռու մարզի Շահումյան գյուղի սկզբնամասում տեղի է ունեցել ճանապարհատրանսպորտային պատահար. «ՈՒԱԶ» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և ընկել մոտակա ձորակը:
Պարզվել է, որ «FORD ESCAPE» մակնիշի 34 TC 371 պետհամարանիշի (վարորդ՝ Հ. Մ.) ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից, բախվել էլեկտրական սյանը և հայտնվել Շահումյան գյուղի թիվ 11 փողոցի 1-ին փակուղու թիվ 8 տան բակում:
Տուժածներ`1979 թ. ծնված Հ. Մ.-ը և 1990 թ. ծնված Գ. Ա.-ը տեղի ուժերով դուրս են բերվել ավտոմեքենայից և տեղափոխվել Վանաձոր քաղաքի ԲԿ, որտեղ բժիշկները Հ.Մ.-ի առողջական վիճակը գնահատել են բավարար, իսկ Գ. Ա.-ինը՝ ծանր:

Состояние пострадавшего в ДТП на севере Армении военнослужащего оценивается как тяжелое 12/07/2017   14:35  |  Чрезвычайное просшествие
Один из пострадавших в ДТП в Лорийской области Армении военнослужащих – майор по званию, а другой – капитан. Об этом в беседе с “Арменпресс” заявил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян. Он также сообщил, что состояние госпитализированного в медцентр Ванадзора капитана стабильно тяжелое, а другого военного– удовлетворительное.
“Возможно, капитана переведут в Ереван”, - сказал Арцрун Ованнисян.
Согласно сообщению МЧС Армении сегодня, в 09:09, поступила информация о том, что на въезде в село Шаумян произошло ДТП. Автомобиль марки “УАЗ” съехал за пределы проезжей части дороги и скатился в  близлежащий овраг, есть пострадавшие, требуется помощь спасателей.
На место происшествия выехали 2 боевых расчета и оперативная группа областного спасательного управления.
Выяснилось, что автомобиль марки “FORD ESCAPE” съехал с проезжей части дороги и, врезавшись в столб, оказался во дворе одного из сельских домов.
До прибытия спасателей 2 человека были госпитализированы в медцентр города Ванадзор, состояние одного из них – Г.А. (1990 г.р.) – врачи оценивают как тяжелое.