Խոհանոցային դանակով սպանել է 65-ամյա տղամարդուն 12/05/2017   15:04  |  Քրեական խրոնիկոն
Դեկտեմբերի 5-ին՝ ժամը 10.30-ին, ոստիկանության Վաղարշապատի բաժին է ներկայացել 1946 թ. ծնված Սլավիկ Մ.-ն և հայտնել, որ Էջմիածին քաղաքի Շրջանային փողոցում գտնվող ավտոտեխսպասարկման կենտրոնի հետնամասում մարդ է սպանել:
Ինչպես հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը, մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ դեկտեմբերի 5-ին՝ ժամը 9.30-ի սահմաններում, Սլավիկ Մ.-ն, գումարային հարցի շուրջ ծագած վիճաբանության ժամանակ խոհանոցային դանակով մահացու վնասվածքներ հասցնելով, սպանել է 1952 թ. ծնված Խորեն Սարգսյանին, ապա կացնով անդամահատել է դաստակները:

Пенсионер жестоко убил 65-летнего мужчину в Эчмиадзине и сдался Полиции 12/05/2017   15:20  |  Криминальная хроника
65-летний мужчина убит в армянском городе Эчмиадзине. 5-го декабря, в 10:30 в вагаршапатский отдел Полиции Армении пришел Славик М.(1946 года рождения), который сообщил, что на заднем дворе центра автотехобслуживания, расположенного на улице Шрджанаин в Эчмиадзине убил человека.
Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, прибывшая на место оперативная группа установила, что 5-го декабря, около 09:30 Славик М. во время возникшего из-за денежного вопроса спора кухонные ножом смертельно ранил Хорена Саркисяна(1952 года рождения), а затем топором отрубил ему кисти рук.
“Обстоятельств устанавливаются. Назначена судебно-медицинская экспертиза. Славик. М. задержан Ведется следствие”, - говорится в сообщении.