ԶՈւ ԳՇ պետի տեղակալ Հայկազ Բաղմանյանը զորացրվելու զեկուցագիր է ներկայացրել Վիգեն Սարգսյանի հորդորով 12/05/2017   15:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ Հայկազ Բաղմանյանը զեկուցագիր է ներկայացրել զորացրվելու մասին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` դեկտեմբերի 5-ին լրագրողների հետ զրույցում այս մասին նշեց ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը:
«Գեներալ Բաղմանյանը իմ հորդորով զեկուցագիր է ներկայացրել զորացրվելու մասին: Այդ որոշումները կայացնում է ՀՀ Նախագահը: Հորդորի պատճառը աշխատանքային պայմանավորվածությունների չկատարումն է, որը անհամատեղելի է հետագա համատեղ ծառայության հետ»,- նշեց Վիգեն Սարգսյանը:

Глава Минобороны Армении озвучил причину отставки замначальника ГШ ВС Айказа Багманяна 12/05/2017   16:16  |  Лента новостей
Заместитель начальника Главного штаба Вооруженных сил Армении, генерал-лейтенант Айказ Багманян подал рапорт о демобилизации. Об этом, как передает “Арменпресс”, заявил во вторник в беседе с журналистами министр обороны Армении Виген Саркисян.
“Генерал Багманян по моему призыву подал рапорт о демобилизации. Эти решения принимаются президентом Республики Армения. Причиной стало невыполнение ряда рабочих договоренностей, что несовместимо с дальнейшей совместной службой”, - приводит слова Вигена Саркисяна информагентство.