Հայաստանի արտգործնախարարն ընդունեց ՍԾՏՀԿ Գլխավոր քարտուղարին 12/04/2017   14:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 4-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Մայքլ Քրիստիդիսին: Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Ողջունելով հյուրին Էդվարդ Նալբանդյանը նշեց, որ Հայաստանը կարևորում է տարածաշրջանային տնտեսական ինտեգրացիոն գործընթացները և, հենց այդ սկզբունքով առաջնորդվելով, ակտիվորեն մասնակցում է ՍԾՏՀԿ շրջանակներում ընթացող բազմաոլորտ համագործակցությանը:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար` գլխավոր քարտուղար Քրիստիդիսը գոհունակություն հայտնեց ՍԾՏՀԿ շրջանակներում Հայաստանի ակտիվ ներգրավվածության կապակցությամբ։
Զրուցակիցներն անդրադարձան Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպությունում Հայաստանի առաջիկա նախագահությանը և դրա առաջնահերթություններին։
Էդվարդ Նալբանդյանը և Մայքլ Քրիստիդիսը քննարկեցին ՍԾՏՀԿ շրջանակներում փոխգործակցության առաջնային ուղղություններին, կազմակերպության բարեփոխումներին առնչվող հարցեր:
Նախարար Նալբանդյանը նշեց, որ ՍԾՏՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի շրջանականերում կազմակերպության կանոնդադրությանը և սկբունքներին հակառակ գործելու որոշ փորձեր վնասակար են և հարված են հասցնում կառույցի հեղինակությանը։

Глава МИД Армении: попытки действовать против принципов и устава ОЧЭС наносят удар по репутации структуры 12/04/2017   15:17  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян сегодня принял генерального секретаря Организация черноморского экономического сотрудничества (ОЧЭС) Майкла Христидиса. Об этом сообщает пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства.
Эдвард Налбандян указал, что Армения придает важность региональным экономическим интеграционным процессам и, руководствуясь именно данным принципом, активно участвует в многогранном сотрудничестве в рамках ОЧЭС.
Поблагодарив за прием, генсек Христидис выразил удовлетворение в связи с активным участием Армении в рамках Организации.
Собеседники коснулись предстоящего председательства Армении в ОЧЭС и его приоритетов.
Эдвард Налбандян и Майкл Христидис обсудили также приоритетные направления взаимодействия в рамках ОЧЭС, вопросы, касающиеся реформ Организации.
Глава МИД Армении отметил, что некоторые попытки действовать против принципов и устава Организации в рамках Парламентской Ассамблеи ОЧЭС вредны и наносят удар по репутации структуры.