«Կուճի»-ին սպանել է 27-ամյա երիտասարդ. հայտարարվել է հետախուզում 11/30/2017   18:31  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ 64-ամյա Գագիկ Հովհաննիսյանի սպանության դեպքի առթիվ:
Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը տեղեկացնում է, որ 2017թ. նոյեմբերի 30-ին Երևան քաղաքի բնակարաններից մեկում հայտնաբերվել է տղամարդու դի՝ կտրած-ծակած մարմնական վնասվածքներով: Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը՝ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնի պետ Արթուր Գոյունյանի գլխավորությամբ: Պարզվել է մահացածի ինքնությունը, ով հանդիսանում է Գագիկ Հովհաննիսյանը՝ ծնված 1953թ., նույն տան բնակիչ:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, ստեղծվել է քննչական խումբ, մշակվել քննչական պլան:
Ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական միջոցառումների արդյունքում պարզվել են սպանության մի շարք հանգամանքներ, այդ թվում՝ վիճաբանության շարժառիթը, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը: Խուզարկություն է կատարվել վերջինիս բնակարանում, որտեղ հայտնաբերվել են արյունոտ շորեր:
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա որոշում է կայացվել՝ 27-ամյա երիտասարդին որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին և նրա նկատմամբ հայտարարվել հետախուզում:
Իրականացվում են անհրաժեշտ գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ։
Նախկինում 6 անգամ դատապարտված տղամարդը սպանվել է
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ սպանված Գագիկ Հովհաննիսյանը նախկինում 6 անգամ դատապարտված է եղել, և որ նա առավել հայտնի էր «Կուճի» մականվամբ:

Молодой парень объявлен в розыск по обвинению в убийстве 64-летнего мужчины в Ереване 11/30/2017   18:48  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту убийства 64-летнего жителя Еревана Гагика Ованнисяна.Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Согласно сообщению, 30-го ноября 2017 года в одной из квартир в Ереване было обнаружено тело мужчины с колото-резаными ранениями. На место происшествия немедленно отправилась оперативно-следственная группа во главе с начальником следственного отдела по административным районам Эребуни и Нубарашен Артуром Гоюняном. Установлена личность скончавшегося. Им оказался житель того же дома Гагик Ованнисян(1953 года рождения).Ранее неоднократно судимый мужчина убит в ЕреванеПо данному факту следственным отделом по административным районам Эребуни и Нубарашен следственного управления Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по признакам  части 1 статьи 104 Уголовного кодекса РА. Создана следственная группа, проработан следственный план.
"В результате предпринятых неотложных мероприятий установлены ряд обстоятельств, в том числе мотив конфликта, а также личность предполагаемого преступника.  Проведен обыск  в квартире последнего, где была обнаружена окровавленная одежда.На основе добытых доказательств принято решение о привлечении 27-летнего молодого человека в качестве обвиняемого. Он объявлен в розыск. Проводятся необходимые действия, направленные на обеспечение всестороннего, объективного и полного исследования всех обстоятельств произошедшего", - отмечается в сообщении.