Որոշ ավտոճանապարհներին առկա է մերկասառույց 11/30/2017   10:46  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 30-ին ժամը 10:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ չկան:
Նոյեմբերի 30-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներ, 30-ին՝ կեսօրից հետո, սպասվում է տեղումների դադար: Դեկտեմբերի 1-4-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Արագածոտնի մարզի Ծաղկահովիտ գյուղում և հարակից տարածքներում, Կոտայքի մարզի Հրազդան, Չարենցավան, Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ քաղաքներում, Մ-2 ավտոճանապարհի Սարավան-«Զանգեր» հատվածում առկա են տեղումներ ձյան տեսքով:
Վարդենյաց լեռնանցքում և Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս, Գավառ, Սևան և Ճամբարակ քաղաքների ավտոճանապարհներին առկա է մերկասառույց, Շիրակի մարզի Լանջիկ գյուղի տարածքում՝ մառախուղ:

МЧС Армении предупреждает водителей о снеге, гололеде и тумане на ряде дорог республики 11/30/2017   11:08  |  Информационная платформа
Закрытых и труднопроходимых автотрасс на территории Армении  по состоянию на 10:30 четверга нет. Об этом сообщает пресс-служба МЧС республики.
Сообщается, что ночью 30 ноября в большинстве регионов республики ожидаются осадки. После полудня 30 ноября осадки прекратятся. В период с 1-го по 4-е декабря на территории Армении установится погода без осадков.
В селе Цахкаовит и прилегающих к нему местностях, в городах Раздан, Чаренцаван, Джермук, на участке Сараван-"Зангер" трассы М-2 идет снег.
На перевале Варденяц, а также на дорогах в городах Варденис, Гавар, Севан и Чамбарак образовался гололед, в районе села Ланджик Ширакской области Армении наблюдается туман.