Գիշերն սպանություն է տեղի ունեցել Ալավերդիում. կասկածյալը ձերբակալվել է 11/29/2017   09:15  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության Թումանյանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ Ալավերդի քաղաքի 30-ամյա բնակիչ Հ.Սիրադեղյանի սպանության եւ 26-ամյա Ա.Մակոյանին ծանր մարմնական վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ։ Ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական եւ օպերատիվ- որոնողական միջոցառումների արդյունքում պարզվել են դեպքի մի շարք հանգամանքներ, կասկածյալը՝ ձերբակալվել։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ քննչական կոմիտեն։
Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ՝ 2017 թվականի նոյեմբերի 29-ին՝ ժամը 01։05-ին Ալավերդու բժշկական կենտրոնից հաղորդում է ստացվել, որ պարանոցի հատվածում կտրած -ծակած վերքով բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել Ալավերդի քաղաքի 30-ամյա բնակիչ Հայկ Սիրադեղյանի դիակը եւ նույն քաղաքի բնակիչ, 1991 թ. ծնված Արմեն Մակոյանը՝ որովայնի շրջանում ծակած՝ թափանցող վերքով։
Անմիջապես մեկնել է քննչական-օպերատիվ խումբը՝ Լոռու մարզային քննչական վարչության պետ Թաթուլ Շուշանյանի գլխավորությամբ։ Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ Ալավերդու 30-ամյա բնակիչն սպանվել, իսկ 26-ամյա Ա.Մակոյանը ծանր մարմնական վնասվածք է ստացել նույն միջադեպի ժամանակ։
Դեպքի առթիվ Լոռու մարզային քննչական վարչության Թումանյանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին եւ 112-րդ հոդվածի 1-ին մասով, ստեղծվել քննչական խումբ, մշակվել քննչական պլան եւ իրականացվել մեծածավալ քննչական-օպերատիվ որոնողական միջոցառումներ, որոնց արդյունքում պարզվել են դեպքի՝ էական նշանակություն ունեցող մի շարք հանգամանքներ, այդ թվում ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով եւս Ալավերդի քաղաքի բնակիչ է, ծնված՝ 1989 թ.։ Կասկածյալը ձերբակալվել է։

Один человек убит и еще один тяжело ранен в ходе инцидента в армянском Алаверди 11/29/2017   09:39  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту убийства жителя Алаверди и нанесения тяжких телесных повреждений 26-летнему мужчине.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении,  в результате предпринятых неотложных следственных и оперативно-розыскных мероприятий установлен ряд обстоятельств произошедшего, подозреваемый задержан.
29-го ноября 2017 года, в 01:05 из медцентра Алаверди поступило сообщение о том, что к ним с колото-резаным ранением в области шеи доставлено тело 30-летнего жителя Алаверди Айка Сирадегяна. В больницу поступил также житель того же города Армен Макоян(1991 года рождения) с проникающим колотым ранением брюшной полости.
Немедленно выехала оперативно-следственная группа во главе с начальником следственного управления по Лорийской области Татулом Шушаняном. В результате предпринятых мероприятий было установлено, что 30-летний житель Алаверди был убит, а 26-летний А. Макоян получил тяжелое ранение во время одного и того же инцидента.
По данному факту туманянским следственным отделом следственного управления по Лорийской области возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104 (убийство)и части 1 статьи 112(умышленное причинение тяжкого вреда здоровью) Уголовного кодекса РА.
“Создана следственная группа, проработан следственный план, проведены масштабные следственные и оперативно-розыскные мероприятия, в результате которых установлены ряд имеющих существенное значение обстоятельств инцидента, в том числе личность предполагаемого преступника, который также является жителем Алаверди(1989 г.р.). Подозреваемый задержан.Предварительное следствие продолжается”, - отмечается в сообщении.