Երեք զինծառայողների մահվան դեպքով գործ է հարուցվել՝  զենքի, ռազմամթերքի հետ վարվելու կանոնները խախտելու հատկանիշներով 11/22/2017   11:59  |  Քրեական խրոնիկոն
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու 3 զինծառայողների մահվան հանգամանքները: Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2017թ. նոյեմբերի 21-ին՝ ժամը 18:35-ի սահմաններում, ՊԲ N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում ինժեներական աշխատանքներ կատարելիս, հակատանկային ականի պայթյունի հետևանքով պայթյունաբեկորային մահացու վիրավորումներ են ստացել նույն զորամասի զինծառայողներ՝ լեյտենանտ Գեղամ Կորյունի Զաքարյանը, շարքայիններ Սարգիս Գուրգենի Աբրահամյանը և Սարգիս Մհերի Մելիքյանը:  Շարքային Նարեկ Հայկի Հովեյանը պայթյունաբեկորային մարմնական վիրավորումներով տեղափոխվել է զինհոսպիտալ: Նրա վիճակը գնահատվում է ծանր:
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 373-րդ հոդվածի 4-րդ մասով: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։
09:56 22/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեք զինծառայող մահացել է՝ ականապայթյունային մահացու վիրավորումներ ստանալու արդյունքում
15:59 21/04/2017  |  Քրեական խրոնիկոնՊայմանագրային զինծառայողը մահացել է կրտսեր սերժանտի՝ անզգույշ կրակոցից. Նոր մանրամասներ
13:53 21/04/2017  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՎայոց Ձորում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող
12:01 23/02/2017  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՊայմանագրային զինծառայողը մահացել է բեկորային վիրավորում է ստանալու արդյունքում
12:46 22/04/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԽախտել է զենքի հետ վարվելու կանոնները և ինքնաձիգից կրակոց արձակել զինակցի՝ Կարեն Աղաբեկյանի վրա
22:59 20/04/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԺամկետային զինծառայողի մահվան դեպքով մեղադրանք է առաջադրվել զինակից ընկերոջը
15:48 03/09/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀակառակորդի կողմից պայմանագրային զինծառայող է սպանվել. հարուցվել է քրեական գործ
23:07 22/12/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀարուցվել է քրեական գործ` հերթափոխի դիտակետում ժամկետային զինծառայող Դավիթ Քոլոյանի մահվան դեպքի առթիվ

Уголовное дело возбуждено по факту гибели троих военнослужащих в Арцахе 11/22/2017   12:37  |  Криминальная хроника
Третьим гарнизонным следственным отделом ведется расследование для установления обстоятельств гибели троих военнослужащих, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
21-го ноября 2017 года, около 18:35 при выполнении инженерных работ на боевом посту оборонительного участка N-ской воинской части Армии обороны Арцаха вследствие взрыва противотанковой мины смертельные взрывные осколочные ранения получили военнослужащие той же воинской части – лейтенант Гегам Корюнович Закарян, рядовые Саркис Гургенович Абрамян и Саркис Мгерович Меликян. Рядовой Нарек Айкович Овеян со взрывными осколочными ранениями был доставлен в госпиталь. Его состояние оценивается как тяжелое.
Третьим гарнизонным следственным отделом возбуждено уголовное дело по части 4 статьи 373(нарушение правил обращения с оружием, боеприпасами и представляющими повышенную опасность для окружающих предметами, материалами и веществами, повлекшее по неосторожности смерть двух или более лиц) Уголовного кодекса РА. Предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на установление обстоятельств инцидента.