Նախագահ Բակո Սահակյանը հանդիպել է Սեն Շամոնի քաղաքապետի եւ Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության շրջանակի նախագահ Ֆրանսուա Ռոշբլուանի հետ 11/21/2017   17:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 21-ին այցելել է Սեն Շամոն քաղաք, հանդիպում ունեցել քաղաքապետի, տեղական իշխանությունների պատասխանատուների, Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության շրջանակի նախագահ Ֆրանսուա Ռոշբլուանի եւ հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել հյուրընկալության համար՝ նշելով, որ ստեղծված ջերմ մթնոլորտում Արցախի պատվիրակությունն իրեն զգում է ինչպես հարազատ օջախում:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ Ֆրանսիայի ժողովուրդը հայ ժողովրդի անկեղծ բարեկամն է, եւ Արցախը շահագրգռված է Ֆրանսիայի, նրա տարբեր վարչական միավորումների, քաղաքների ու համայնքների հետ փոխգործակցության խորացմամբ:
Անդրադառնալով Ֆրանսուա Ռոշբլուանի գործունեությանը՝ Նախագահ Սահակյանն այն բնութագրել է որպես մարդասիրության, անկեղծ բարեկամության, սկզբունքայնության, համամարդկային արժեքներին հավատարմության օրինակելի դրսեւորում՝ բարձր գնահատելով նրա ներդրումը Ֆրանսիա-Արցախ հարաբերությունների եւ հայ-ֆրանսիական կապերի ամրապնդման ու ընդլայնման գործում:
11:04 21/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի Նախագահը մասնակցել է Ալֆորվիլի ու Բերձորի միջեւ բարեկամության հռչակագրի ստորագրման միջոցառմանը
11:00 21/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանը մասնակցել է «Ֆրանսիայում Արցախի օրերի» մեկնարկին նվիրված միջոցառմանը
10:54 20/11/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանը Ֆրանսիայում այցելել է հեռախոսամարաթոնի կենտրոն
18:33 20/05/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանը հանդիպել է Սարսելի քաղաքապետի հետ
18:31 20/05/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԼՂՀ Նախագահը հանդիպել է Ֆրանսիայի Հանրապետության մի խումբ սենատորների հետ
19:01 19/05/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀանդիպում Ֆրանսիայի Ազգային ժողովում
19:00 19/05/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի Հանրապետության Նախագահը Փարիզի քաղաքապետարանում կազմակերպված ցուցահանդեսում
16:12 18/05/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանն այցելել է քանդակագործ Թորոս Ռասթկելենյանի տուն-արվեստանոցը Վալանսում

Президент Арцаха: народ Франции - искренний друг армянского народа 11/21/2017   17:18  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян 21 ноября посетил город Сен-Шамон и встретился с мэром города, представителями местных властей, председателем Круга дружбы между Францией и Арцахом Франсуа Рошблуаном и представителями армянской общины.
Президент Саакян выразил признательность за гостеприимство, отметив, что в создавшейся теплой атмосфере делегация Арцаха чувствует себя как дома.
Бако Саакян подчеркнул, что народ Франции - искренний друг армянского народа, и Арцах заинтересован в углублении сотрудничества с Францией, ее административными единицами, городами и общинами.
Обращаясь к деятельности Франсуа Рошблуана, президент Саакян назвал ее образцовым проявлением гуманности, искренней дружбы, принципиальности, преданности общечеловеческим ценностям, высоко оценив его вклад в дело укрепления и расширения отношений между Францией и Арцахом и армяно-французских связей в целом.
11:09 21/11/2017Декларация о дружбе подписана между французским Альфорвилем и арцахским городом Бердзор
11:05 21/11/2017  |  Лента новостейБако Саакян: организация Дней Арцаха во Франции внесет важную лепту в расширение двустороннего сотрудничества
11:00 20/11/2017  |  Лента новостейПрезидент Арцаха находится с рабочим визитом во Франции
00:23 29/11/2016  |  Лента новостейГлава МИД НКР подчеркнул важность углубления сотрудничества между Арцахом и Францией в различных сферах
17:00 28/11/2016  |  Лента новостейПрезидент НКР высоко оценил роль Круга дружбы «Франция - Карабах» в расширении двусторонних связей
15:14 10/02/2016  |  Лента новостейСпикер парламента НКР: Контакты между Карабахом и Францией в минувшем году заметно активизировались
09:40 21/05/2015  |  Лента новостейПрезидент НКР на встрече с французскими сенаторами высоко оценил роль Парижа в карабахском урегулировании
14:21 20/05/2015  |  Лента новостейФранцузский Сарсель и карабахский Мартакерт подписали соглашение о сотрудничестве
09:46 20/05/2015  |  Лента новостейПрезидент НКР обсудил с французскими депутатами вопросы двусторонних отношений
09:01 20/05/2015  |  Лента новостейПрезидент НКР посетил в Париже выставку, посвященную теме Геноцида армян