Պատահական չէ, որ աշխարհն այսօր առանձնահատուկ վերաբերմունք ունի ուսանողության հանդեպ. Տարոն Մարգարյան 11/17/2017   11:59  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն ուղերձ է հղել Ուսանողության միջազգային օրվա առթիվ, որում մասնավորապես ասվում է.
Սիրելի՛ ուսանողներ,
սրտանց շնորհավորում եմ Ուսանողության միջազգային օրվա առթիվ: Բոլոր ժամանակներում էլ ուսանողությունը համարվել է առաջընթացի, տնտեսական և գիտատեխնիկական զարգացման, կրթական և գիտական ներուժի հզորացման գրավական: Եվ, բնավ պատահական չէ, որ աշխարհն այսօր առանձնահատուկ վերաբերմունք ունի ուսանողության հանդեպ, քանզի կիրթ և գրագետ երիտասարդներն ունակ են ոչ միայն դիմակայել մարդկության առջև կանգնած լուրջ մարտահրավերներին, այլև օժտված են մարդու ստեղծած քաղաքակրթական ձեռքբերումները նոր, ավելի բարձր մակարդակի հասցնելու ձգտումով:
Մեր դեպքում սա առավել քան կարևոր է, քանզի հայ ուսանողի ստացած գիտելիքը, եռանդն ու աշխարհընկալման թարմությունը Հայաստանի ապագա ձեռքբերումների, ազգերի ու պետությունների մեծ ընտանիքում մեր ուրույն տեղն ունենալու ամենահաստատուն գրավականն է:
Ուսանող մեր երիտասարդները բազմիցս են ապացուցել, որ մրցունակ են միջազգային ասպարեզներում և հենց դրանով էլ ձևավորել են այն հիմքը, որը պայմանավորելու է մեր հայրենիքի և հայ ազգի ապագան:
Կրկին շնորհավորելով տոնի առթիվ՝ մաղթում եմ առողջություն, ուսման մեջ մեծ հաջողություններ և ստացած գիտելիքն անմնացորդ կիրառելու ձգտում ու հնարավորություն:

Мэр Еревана: армянские студенты неоднократно доказывали свою конкурентоспособность на международной арене 11/17/2017   12:39  |  Лента новостей
Мэр Еревана Тарон Маргарян направил в пятницу поздравительное послание по случаю Международного дня студентов.
“От всей души поздравляю вас с Международным днем студентов. Во все времена молодежь считалась залогом прогресса, экономического и научно-технического развития, повышения образовательного и научного потенциала”, - говорится в послании, текст которого опубликован на сайте столичной администрации.
По словам градоначальника Еревана,  вовсе не случайно, что во всем мире к молодежи особое отношение, поскольку образованная молодежь в состоянии не только противостоять серьезным вызовам, но и способна довести до нового, более высоко уровня достижения человеческой цивилизации.
“В нашем случае это более чем важно, поскольку знания, энергия и мировоззрение армянских студентов являются самой надежной гарантией дальнейших достижений Армении, обеспечения нашего особого места в большой семье народов и государств. Наши студенты неоднократно доказывали, что конкурентоспособны на международной арене и тем самым сформировали ту основу, которой обусловлено будущее нашей родины и нашего народа”, - отметил Тарон Маргарян, пожелав студентам здоровья, успехов в учебе, стремления и возможности использовать полученные знания.