Նաիրա Զոհրաբյանը կառաջարկի լրագրողների մասնագիտական գործունեությունը խոչընդոտելու համար խիստ պատիժ սահմանել 11/17/2017   12:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը կառաջարկի լրագրողների մասնագիտական գործունեությունը խոչընդոտելու համար սահմանված պատիժը խստացնել:
Պատգամավորն այս մասին հայտարարեց ՀՀ քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագծի քննարկման ժամանակ, որով առաջարկվում է բժիշկների մասնագիտական գործունեությունը խոչընդոտելու համար խիստ պատիժ սահմանել:
«Որպես նախկին լրագրող օգտվելու եմ պատգամավորի իմ իրավունքից և առաջարկելու եմ քրեական օրենսգրքում հատուկ լրագրողների գործունեությանը խոչընդոտելու համար շատ ավելի խստացված իրավական կարգավորում»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ընդգծեց Զոհրաբյանը:
Նա հավելեց, որ իրենք կողմ են, որպեսզի քրեական օրենսգիրքն իր ողջ խստությամբ գործի բռնություն կատարածի նկատմամբ:

Депутат НС Армении Наира Зограбян предложит ужесточить наказание за воспрепятствование работе журналистов 11/17/2017   15:14  |  Лента новостей
Депутат от парламентской фракции блока “Царукян” Наира Зограбян предложит ужесточить наказание, установленное за воспрепятствование профессиональной деятельности журналистов. Об этом депутат заявила в ходе обсуждения законопроекта о внесении поправок в Уголовный кодекс Армении, которым предлагается установить суровое наказание за воспрепятствование профессиональной деятельности медработников.
“Как бывший журналист я воспользуюсь своим депутатским правом и предложу  внести в Уголовный кодекс нормы регулирования, ужесточающие наказание за воспрепятствование профессиональной деятельности представителей СМИ”, - приводит информагентство “Арменпресс” слова Наиры Зограбян.
Она добавила, что “они выступают за то, чтобы Уголовный кодекс со всей строгостью действовал в отношении лиц, применивших насилие”.