Աշոտ Ղուլյանը կղեկավարի ղարաբաղյան շարժման 30-րդ տարեդարձի տոնակատարության կազմակերպման հանձնաժողովի աշխատանքները 11/16/2017   15:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 16-ին ստորագրել է հրամանագիր Արցախահայության ազգային-ազատագրական պայքարի՝ ղարաբաղյան շարժման 30-րդ տարեդարձի տոնակատարության կազմակերպման եւ համակարգման պետական հանձնաժողով ստեղծելու եւ դրա անհատական կազմը հաստատելու մասին: Հանձնաժողովի նախագահն է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը:
Ըստ հրամանագրի՝ պետական հանձնաժողովը երեքշաբաթյա ժամկետում կքննարկի ու կհաստատի տոնական միջոցառումների համալիր ծրագիրը:
10:48 14/10/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԿամո Վարդանյանն ազատվել է ԱՀ ՊԲ N զորամասի հրամանատարի առաջին տեղակալ-շտաբի պետի պաշտոնից
13:22 11/07/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀակոբ Ղահրամանյանը նշանակվել է ԼՂՀ հանրային ծառայությունները եւ տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահ

Спикер НС Арцаха возглавит госкомиссию по организации мероприятий, посвященных 30-летию Карабахского движения 11/16/2017   15:45  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян 16 ноября подписал указ о создании и утверждении состава государственной комиссии по организации и координации праздничных мероприятий, посвященных 30-летию Карабахского движения - национально-освободительной борьбы армян Арцаха.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, комиссию возглавит председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян.
Согласно указу, государственная комиссия в течение трех недель обсудит и утвердит комплексную программу праздничных мероприятий.