Պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Մոլդովայի Հանրապետության նախագահ Իգոր Դոդոնը 11/08/2017   22:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավերով նոյեմբերի 9-11-ը պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Մոլդովայի Հանրապետության նախագահ Իգոր Դոդոնը:  Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Այցի շրջանակներում նախատեսված են Մոլդովայի Հանրապետության նախագահի հանդիպումները ՀՀ բարձրագույն ղեկավարության՝ Նախագահի, Ազգային ժողովի նախագահի, վարչապետի հետ:
Հանրապետության Նախագահի նստավայրում կայանալիք հայ-մոլդովական բարձր մակարդակի բանակցությունների ավարտին նախագահներ Սերժ Սարգսյանը և Իգոր Դոդոնը ԶԼՄ-ների առջև հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով:
Մոլդովայի Հանրապետության նախագահը կայցելի Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին և Մատենադարան, «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն, Հայաստանի շախմատի ակադեմիա: Նախագահ Դոդոնը նաև Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում հարգանքի տուրք կմատուցի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

В Армению с официальным визитом прибудет президент Молдовы 11/09/2017   10:58  |  Лента новостей
По приглашению президента Армении Сержа Саргсяна 9-11 ноября в Ереван с официальным визитом прибудет президент Республики Молдова Игорь Додон. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
В рамках визита запланированы встречи президента Молдовы с высшим руководством РА: президентом, председателем Национального собрания, премьер-министром. В резиденции президента РА пройдут армяно-молдовские переговоры на высшем уровне, по завершении которых президенты Серж Саргсян и Игорь Додон выступят перед СМИ с заявлениями по итогам переговоров.
Президент Молдовы посетит Святой Первопрестольный Эчмиадзин и Матенадаран, Центр креативных технологий "Тумо", Академию шахмат Армении. Президент Додон также в мемориальном комплексе "Цицернакаберд" воздаст дань уважения памяти жертв Геноцида армян.