Արցախի Նախագահը մասնակցել է Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության աշխատակցի օրվան նվիրված միջոցառմանը 10/30/2017   17:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 30-ին մասնակցել է Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության աշխատակցի օրվան նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Նախագահը պետական պարգեւներ է հանձնել համակարգի մի խումբ ծառայողների եւ հանդես եկել ելույթով:
Իր խոսքում Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ համակարգի առջեւ դրված են կարեւոր խնդիրներ, եւ դրանց հաջող ու արդյունավետ լուծումը կառույցի ղեկավարներից ու ողջ անձնակազմից պահանջում է պատասխանատու մոտեցում եւ ամենօրյա քրտնաջան աշխատանք:
«Ծառայությունն ունի անհրաժեշտ ներուժ, պատրաստված ու արհեստավարժ, գործին նվիրված աշխատակիցներ, ովքեր ի վիճակի են պատշաճ մակարդակով իրականացնել իրենց գործառույթները»,- նշել է երկրի ղեկավարը՝ հավելելով, որ պետությունը այսուհետ եւս կշարունակի միջոցներ ձեռնարկել՝ ուղղված ծառայության աշխատակիցների աշխատանքային եւ սոցիալական պայմանների բարելավմանը:
16:39 14/09/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի Նախագահն այցելել է Ստեփանակերտի մշակույթի եւ երիտասարդության պալատ

Президент Арцаха вручил награды группе работников Госслужбы по чрезвычайным ситуациям 10/30/2017   17:31  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян 30 октября принял участие в торжественном мероприятии, посвященном Дню работника Государственной службы по чрезвычайным ситуациям. Об  этом сообщает пресс-служба главы НКР.
Президент вручил государственные награды группе служащих системы и выступил с речью. В своем слове Бако Саакян подчеркнул, что перед системой стоят важные задачи, и их успешное и эффективное решение требует от руководителей структуры и всего личного состава ответственного подхода и каждодневной кропотливой работы.
«Служба располагает необходимым потенциалом, подготовленными и квалифицированными кадрами, которые могут на должном уровне выполнять свои функциональные обязанности», - отметил глава государства, добавив, что государство и впредь будет принимать меры по улучшению трудовых и социальных условий сотрудников службы.