Վթարի հետևանքով մահացել է 19-ամյա զինծառայող 10/23/2017   15:02  |  Արտակարգ պատահարներ
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ ութերորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում` պարզելու 19-ամյա երիտասարդի մահվան պատճառ դարձած ավտովթարի դեպքի հանգամանքները։ Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Նախնական տվյալներով՝ 23.10.2017թ.՝ ժամը 08:00-ի սահմաններում,  ՀՀ ՊՆ N զորամասի պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Գևորգ Սամվելի Խանամիրյանի վարած «ՈւԱԶ» մակնիշի ավտոմեքենան Եղեգնաձոր-Ագարակաձոր ճանապարհի «Գռավ» կոչվող հատվածում դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց դեպի ձախ և շուրջ 27 մետր գլորվել ձորը:
Վթարի հետևանքով վերջինս և ուղևոր Տիգրան Սամվելի Սարգսյանը ստացած մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Եղեգնաձորի բժշկական կենտրոն, որտեղ ժամը 12:00-ին Գ.Խանամիրյանի մոտ արձանագրվել է կենսաբանական մահ:
Տ.Սարգսյանի մոտ ախտորոշվել է ձախ ձեռքի դաստակի կոտրվածք՝ տեղաշարժով:
Վթարի ժամանակ ժամկետային զինծառայող Գ.Խանամիրյանը գտնվել է արձակուրդում՝ այսօր պապի հուղարկավորությանը մասնակցելու համար:
15:10 19/07/2017  |  Արտակարգ պատահարներՊայմանագրային զինծառայողը ականի պայթյունի հետևանքով բեկորային վնասվածք է ստացել
10:58 13/05/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱկանի պայթյունի հետևանքով վիրավորում ստացած կապիտանի առողջական վիճակը կայունանում է

19-летний военнослужащий погиб в результате ДТП в Армении 10/23/2017   15:24  |  Чрезвычайное просшествие
Главным военным следственным управлением Следственного комитета Армении ведется расследование для установления обстоятельств ДТП, ставшего причиной смерти 19-летнего юноши. Об этом сообщается на официальном сайте СК Армении.
"По предварительным данным, 23 октября 2017 года, около 08:00 автомобиль марки “УАЗ”, за рулем которого находился солдат-срочник N-ской воинской части Министерства обороны Армении, рядовой Геворк Самвелочич Ханамирян, на участке трассы Ехегнадзор-Агаракадзор, более известном как “Грав”, съехал с проезжей части дороги и скатился с 27-метровой высоты в ущелье", - говорится в сообщении.
В результате аварии Ханамирян и пассажир – Тигран Самвелович Саркисян – с травмами были госпитализированы в медцентр Ехегнадзора, где Г. Ханамирян скончался. У Т. Саркисяна диагностировали перелом запястья руки со смещением.