«Ցավում եմ, որ ՀԱՊԿ ԽՎ-ին առաջին մասնակցությանս նախորդեց ադրբեջանական ցինիզմը». ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյան 10/13/2017   13:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հոկտեմբերի 13-ին Սանկտ Պետերբուրգում մասնակցել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի (ՀԱՊԿ ԽՎ) խորհրդի նիստին:
Արա Բաբլոյանը նիստում հանդես է եկել հայտարարությամբ եւ մասնավորապես նշել. «Խիստ ցավում եմ, որ ՀԱՊԿ ԽՎ-ի խորհրդի աշխատանքին առաջին մասնակցությանս նախորդեց ադրբեջանական հերթական ցինիկ արարքը, որը կատարել է այդ երկիրը Հայաստանի եւ Ադրբեջանի պետական սահմանում:
Այն օրերին, երբ Հայաստանում անցկացվում էին ՀԱՊԿ-ի արագ արձագանքման հավաքական ուժերի զորավարժությունները, ադրբեջանական կողմից արձակված գնդակից սպանվել է Հայաստանի զինված ուժերի 19-ամյա զինծառայող»,- նշել է Արա Բաբլոյանը:

Ара Баблоян: циничный поступок Азербайджана на границе – вызов не только Армении 10/13/2017   14:22  |  Лента новостей
Председатель Нaционального собрания Армении Ара Баблоян 13 октября принял участие в заседании Совета ПА ОДКБ в Санкт-Петербурге. Подробности передает пресс-служба армянского парламента.
Ара Баблоян на заседании выступил с заявлением и, в частности, отметил:
“Очень сожалею, что моему первому участию в работе ПА ОДКБ предшествовал азербайджанский очередной циничный поступок, совершенный этой страной на государственной границе Армении и Азербайджана. В дни, когда в Армении проходят учения с коллективными силами оперативного реагирования ОДКБ, от пули, выпущенной с азербайджанской стороны, убит 19-летний военнослужащий Вооруженных сил Армении”.