Կառավարությունը 2018 թվականին «Հայփոստ»-ը կմասնավորեցնի 10/12/2017   12:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ կառավարության կողմից «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ»-ին հանձնված «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի հավատարմագրային կառավարման ժամկետը կերկարաձգի ևս երեք ամսով՝ մինչ 2017 թվականի տարեվերջ:
Կառավարության նիստում ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը նշեց, որ ՀՀ կառավարության 2016թ. նոյեմբերի 24-ի որոշմամբ «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի բաժնետոմսերը հանձնվել է հավատարմագրային կառավարման՝ «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ» ՓԲԸ-ին և 2016թ. դեկտեմբերի 14-ին ստորագրվել հավատարմագրային կառավարման պայմանագիր:
Պայմանագրով՝ հավատարմագրային կառավարման ժամկետը սահմանվել է 9 ամիս (ավարտը՝ 2017թ. սեպտեմբերի 30):
«Հաշվի առնելով, որ «Հայփոստ»-ն ընդգրկված է «Պետական գույքի մասնավորեցման 2017-2020 թվականների ծրագրի մասին» ՀՀ օրենքում և կառավարության 2017թ. հունիսի 19-ի որոշմամբ հաստատված ՀՀ կառավարության 2017-2022թթ. ծրագրի համաձայն՝ նախատեսվում է մինչև 2018թ.ավարտը իրականացնել «Հայփոստ»-ի մասնավորեցում, ուստի անհրաժեշտություն է առաջացել վերը նշված պայմանագրի գործողության ժամկետը երկարաձգել 3 ամիս ժամկետով»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասաց նախարարը:

Правительство Армении собирается приватизировать “Армпочту” 10/12/2017   13:58  |  Лента новостей
Срок действия доверительного управления  ЗАО “Айпост” (“Армпочта” – ред.), переданного  правительством РА ЗАО  “Айпост траст менеджмент” , будет пролонгировано еще на три месяца – до конца 2017 г.
Как отметил на заседании правительства министр транспорта, связи и информационных технологий Ваан Мартиросян, решением правительства от 24 ноября 2016 г. акции ЗАО “Айпост” переданы в доверительное управление ЗАО “Айпост траст менеджмент”.
Соответствующий договор был подписан 14 декабря 2016 г.. Срок действия договора истек 30 сентября 2017 г.
"Продление договора на три месяца обусловлено тем, что ЗАО “Айпост” внесено в список приватизируемой госсобственности”, - приводит "Арменпресс" слова министра.