ՌԴ-ում ավտոպատահարից տուժած կնոջ վիճակը բավարար է 10/05/2017   16:01  |  Արտակարգ պատահարներ
Հոկտեմբերի 5-ին, ժամը 10:18-ին կապ է հաստատվել ՌԴ Միներալնիե Վոդի քաղաքի կենտրոնական հիվանդանոցի հերթապահ բժշկի հետ, ով տեղեկացրել է, որ Միներալնիե Վոդի-Ալեքսանդրովսկոյե ավտոճանապարհի 8-րդ կմ-ին տեղի ունեցած ՃՏՊ-ից իրենց մոտ հոսպիտալացված Գոհար Հակոբյանի առողջական վիճակը բժիշկները գնահատել են բավարար, իսկ Սալվի Ավետիսյանը, ստանալով համապատասխան բուժօգնություն, դուրս է գրվել:
Ավելի վաղ տեղեկացվել էր, որ հոկտեմբերի 5-ին, ժամը 07:09-ին ՌԴ ԱԻՆ-ից հաղորդագրություն է ստացվել, որ ժամը 01:55-ին տեղեկություն է ստացվել, որ Միներալնիե Վոդի-Ալեկսանդրովսկոյե ավտոճանապարհի 8-րդ կմ-ին տեղի է ունեցել ՃՏՊ:
Պարզվել է, որ «Mercedes Sprinter» ARM 35 AS 530 պետհամարանիշով ավտոմեքենան (վարորդ՝ 1954 թ. ծնված Ումրշատ Իսկոյան) դուրս է եկել ավտոճանապարհից և հայտնվել առվակում: Ավտոմեքենան սպասարկում է Նիժնի Նովգորոդ-Երևան երթուղին: Ավտովթարի ժամանակ մեքենայում գտնվել է 16 մարդ, որոնցից մեկը՝ երեխա. զոհեր չկան:
ՌԴ ԱԻՆ-ից հայտնեցին, որ ուղևորներ՝ 1961 թ. ծնված Գոհար Հակոբյանը և 1967 թ. ծնված Սալվի Ավետիսյանը տեղափոխվել են Պյատիգորսկ քաղաքի կլինիկական հիվանդանոց և Միներալնիե Վոդի քաղաքի կենտրոնական հիվանդանոց:
Տուժածների առողջական վիճակը ճշտվում է:
10:10 05/10/2017  |  Արտակարգ պատահարներԱվտովթար Նիժնի Նովգորոդ-Երևան ավտոճանապարհին
17:48 25/08/2017  |  Արտակարգ պատահարներԱԻՆ-ը՝  Կրասնոդարում տեղի ունեցած պատահարի մասին
17:18 25/08/2017  |  Արտակարգ պատահարներՀայտնի է Կուբանում զոհված հայերի ինքնությունը
15:10 25/08/2017  |  Արտակարգ պատահարներԿրանսոդարի երկրամասում ավտոբուսի՝ ծովն ընկնելու հետևանքով կա 17 զոհ
16:27 11/07/2017  |  Արտակարգ պատահարներՇրջվել է Երևան-Անապա ուղևորվող միկրոավտոբուսը. երեք ուղևոր հոսպիտալացվել է

В МЧС Армении рассказали о состоянии пострадавших в ДТП в России 10/05/2017   16:14  |  Чрезвычайное просшествие
Министерство по чрезвычайным ситуациям Армении уточнило состояние здоровья пострадавших в ДТП с участием армянского микроавтобуса в России.
56-летняя Гоар Акопян и 50-летняя Салви Аветисян были госпитализированы в Клиническую больницу Пятигорска и Центральную больницу Минеральных вод.
“Состояние здоровья Акопян врачи оценивают как удовлетворительное, а Салвеи Аветисян после оказания соответствующей медпомощи выписалась”, - отмечается в сообщении.
ДТП с участием автобуса с армянскими номерами произошло сегодня, 5 октября, на трассе Минеральные воды – Александровское.
Как сообщило ранее ведомство, в 07:09 из МЧС РФ поступило сообщение о том, что в 01:55 на 8-м километре трассы Минеральные воды – Александровское произошло ДТП.
Автомобиль марки "Mercedes Sprinter" с госномером ARM 35 AS 530 , за рулем которого  находился Умршат Искоян( 1954 года рождения) съехал с проезжей части дороги и оказался в ручье. Микроавтобус обслуживал маршрут Нижний Новгород – Ереван. Во время ДТП в нем находилось 16 человек, один из которых - ребенок. Жертв нет.