Հանրապետության Նախագահն ընդունել է ԵԱՀԿ ՄԽ ամերիկացի նորանշանակ համանախագահին 10/05/2017   19:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի նորանշանակ համանախագահ Էնդրյու Շեֆերին:
Հանրապետության Նախագահը շնորհավորել է դեսպան Շեֆերին նշանակման կապակցությամբ: Ընդգծելով, որ նորանշանակ համանախագահը դիվանագիտական առաքելությունն ստանձնել է Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացի ներկայիս բավականին բարդ ժամանակահատվածում, Սերժ Սարգսյանը հաջողություններ է մաղթել նրան այդ կարևորագույն առաքելության իրականացման գործում:
Սերժ Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների միջնորդական ջանքերը՝ հիմնախնդիրը բացառապես խաղաղ ճանապարհով և միջազգային իրավունքի նորմերին ու սկզբունքներին համապատասխան լուծելու ուղղությամբ հաջողությամբ կշարունակվեն և ընդգծել է, որ Հայաստանը Մինսկի խմբի համանախագահների հետ միասին պատրաստակամ է շարունակել ջանքերն այդ նպատակով: Այս մասին տեղեկացնում են՝ ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
18:46 02/10/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին
22:59 01/10/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահը Գյումրիում հետաքրքրվել է փողոցների վերականգնման աշխատանքներով
19:32 01/10/2017Նախագահն այցելել է Շիրակ եւ մասնակցել Բավրայի սահմանային նոր անցման կետի բացմանը
20:25 29/09/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահն ընդունել է Եգիպտոսի ներդրումների և միջազգային համագործակցության նախարարին
20:03 29/09/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահն ընդունել է ԵԱՀԿ ԽՎ Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Քրիստիան Վիգենինին

Президент Армении принял нового американского сопредседателя МГ ОБСЕ 10/05/2017 21:46 | Карабахский конфликт
Президент Армении Серж Саргсян 5 октября принял новоназначенного американского сопредседателя Минской группы ОБСЕ Эндрю Шефера.
Как сообщает пресс-служба главы государства, президент Армении поздравил посла Шефера с назначением. Подчеркнув, что новоназначенный сопредседатель принял дипломатическую миссию в нынешний довольно сложный период процесса урегулирования Нагорно-Карабахской проблемы, Серж Саргсян пожелал ему успехов в деле выполнения этой важнейшем миссии.
Серж Саргсян выразил надежду, что посреднические усилия стран сопредседателей Минской группы ОБСЕ в направлении решения проблемы исключительно мирным путём и в соответствии с нормами и принципами международного права продолжатся, и подчеркнул, что Армения вместе с сопредседателями Минской группы готова продолжать усилия в этом направлении.