Նախագահը ներկա է գտնվել «ԴիջիԹեք էքսպո-2017» տեխնոլոգիական ցուցահանդեսի բացմանը 09/29/2017   14:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ներկա է գտնվել «Երևանի մաթեմատիկական մեքենաների գիտահետազոտական ինստիտուտ» ընկերության «Երևան Էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում «ԴիջիԹեք էքսպո-2017» 13-րդ ամենամյա տեխնոլոգիական ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությանը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Սեպտեմբերի 29-ից հոկտեմբերի 1-ը «Տոն տեխնոլոգիական հայության համար» կարգախոսի ներքո անցկացվող տեխնոլոգիական միջազգային ցուցահանդեսում ներկայացված են հայկական տեխնոլոգիական և բազմաթիվ այլ, այդ թվում՝ նորաստեղծ ընկերությունների արտադրանքն ու ծառայությունները, ինչպես նաև դպրոցականների նորարարական գաղափարներն ու տեխնոլոգիական լուծումները, շուկայի զարգացման միտումներն ու նորարարությունները:
Ցուցահանդեսի այցելուների համար տեղեկատվություն կա նաև թափուր աշխատատեղերի մասին: «ԴիջիԹեք էքսպո-2017»-ի շրջանակներում կանցկացվեն գործարար հանդիպումներ, մրցույթներ և սեմինարներ:
Ցուցահանդեսին այս տարի մասնակցող 150 ընկերությունների շարքում տեղական հեղինակավոր ընկերություններից բացի, պատասխանատուների հավաստմամբ, մասնակցում են նաև ոլորտի առաջատար ընկերություններ աշխարհի տարբեր երկրներից՝ Ճապոնիայից, Չինաստանից, Հնդկաստանից, ԱՄՆ-ից, Կանադայից, Միացյալ Թագավորությունից, ՌԴ-ից, Շվեդիայից, Ավստրիայից, Գերմանիայից, Հունաստանից, Լատվիայից, Լիտվայից, և այլն:
Տեխնոլոգիական ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությունից հետո Հանրապետության Նախագահը շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներով, ծանոթացել ընկերությունների արտադրանքին ու ծառայություններին, զրուցել ցուցահանդեսի մասնակիցների հետ՝ նրանց ընթացիկ գործունեության, խնդիրների և հետագա զարգացման ծրագրերի մասին:

Президент Армении посетил технологическую выставку “Digitec-Expo 2017” 09/29/2017   14:33  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян 29 сентября в выставочном комплексе “Ереван Экспо” компании “Ереванский научно-исследовательский институт математических машин” присутствовал на торжественной церемонии открытия 13-й ежегодной технологической выставки “Digitec-Expo 2017”.
Как сообщает пресс-служба главы государства, на выставке, которая проходит с 29 сентября по 1 октября под девизом "Праздник для технологического армянства", представлены продукция и услуги армянских технологических и многочисленных других компаний,  а также инновационные идеи и технологические решения школьников, тенденции развития рынка и инновации. Т Для посетителей выставки также есть информация о вакансиях. В рамках "Digitec-Expo 2017" будут проведены деловые встречи, конкурсы и семинары.
Среди 150 компаний, принимающих в этом году участие в "Digitec-Expo 2017", помимо авторитетных отечественных компаний, участвуют также ведущие компании сферы из разных стран мира – Японии, Китая, Индии, США, Канады, Соединенного Королевства, РФ, Швеции, Австрии, Германии, Греции, Латвии, Литвы и пр..
После торжественной церемонии открытия технологической выставки глава  государства обошёл экспозиционные павильоны, ознакомился с представленной на выставке продукцией компаний и оказываемыми ими услугами, побеседовал с представителями компаний об их деятельности, проблемах и планах дальнейшего развития.