Ստեփանակերտի օրվան նվիրված տոնական միջոցառում 09/23/2017   12:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 23-ին մասնակցել է Ստեփանակերտի օրվան նվիրված տոնական միջոցառմանը: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Երկրի ղեկավարն այցելել է մայրաքաղաքի Ստեփան Շահումյանի անվան պուրակ եւ ծաղկեպսակ դրել Ստեփան Շահումյանի հուշարձանին:
Միջոցառմանը ներկա էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, վարչապետի պաշտոնակատար Արայիկ Հարությունյանը, Ստեփանակերտ քաղաքի քաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը, Երեւանի քաղաքապետարանի պատվիրակությունը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха принял участие в мероприятии, посвященном Дню города Степанакерта 09/23/2017 13:19 | Лента новостей
Президент Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян 23 сентября принял участие в торжественном мероприятии, посвященном Дню города Степанакерта.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, глава государства посетил столичный парк имени Степана Шаумяна и возложил венок к памятнику Шаумяну.
На мероприятии присутствовали председатель Национального собрания Ашот Гулян, исполняющий обязанности премьер-министра Араик Арутюнян, мэр Степанакерта Сурен Григорян, делегация мэрии города Еревана, другие должностные лица.