Նախագահը ներկա է գտնվել «Խոստումը» ֆիլմին նվիրված «Մեր խոստումը» երաժշտական բեմադրության պրեմիերային 09/22/2017   21:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում ներկա է գտնվել Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության կողմից կազմակերպված երեկոյին, որի շրջանակներում ներկայացվել է «Մեր խոստումը» խորհրդանշական բեմադրությունը:
Երեկոն նվիրվել է ամերիկացի հայտնի օսկարակիր ռեժիսոր Թերի Ջորջի նկարահանած՝ Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող «Խոստումը» ֆիլմին, որի համաշխարհային պրեմիերան տեղի է ունեցել 2016թ-ի սեպտեմբերի 11-ին Տորոնտոյի միջազգային կինոփառատոնի ժամանակ:
Երեկոյին ներկա են եղել ինչպես ֆիլմի ռեժիսորը, այնպես էլ «Խոստումը» ֆիլմի ստեղծմանն իրենց մեծ ներդրումն ունեցած պրոդյուսեր Էրիկ Իսրայելյանը, անվանի կինոգործիչ Մայք Մեդավոյը: Երեկոյի հիմքում ֆիլմի օրիգինալ երաժշտությունն ու պատմությունն են:Այս մասին տեղեկացանք՝ ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:

Президент Армении присутствовал на премьере музыкальной постановки, посвященной фильму "Обещание" 09/23/2017   00:18  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян 22 сентября в Национальном академическом театре оперы и балета имени Ал. Спендиаряна присутствовал на организованном Всеобщим армянским благотворительным союзом вечере, во время которого была представлена символическая постановка "Наше обещание".
Как сообщает пресс-служба главы государства, вечер был посвящен снятому известным американским оскароносным режиссёром Тери Джорджем фильму "Обещание", рассказывающему о Геноциде армян. Мировая премьера фильма состоялась 11 сентября 2016 года во время международного кинофестиваля в Торонто.
На вечере присутствовали как режиссёр фильма, так и внесшие большой вклад в создание фильма продюсер Эрик Исраелян, известный кинодеятель Майк Медавой. Основой постановки послужили оригинальная музыка и сюжет фильма.
13:02 23/05/2017  |  Лента новостейВ штате Калифорния профинансируют учебную программу о Геноциде армян