Հայաստանի արտգործնախարարը հանդիպեց Սիրիայի արտաքին գործերի նախարարի հետ  09/23/2017   14:06  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 22-ին Նյու Յորքում աշխատանքային այցով գտնվող ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Սիրիայի արտգործնախարար Վալիդ ալ-Մուալլեմի հետ: Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Էդվարդ Նալբանդյանը նշեց, որ Հայաստանը ուշադրությամբ հետևում է Սիրիայում և տարածաշրջանում ծավալվող զարգացումներին՝ հույս հայտնելով, որ սիրիական ճգնաժամը կունենա շուտափույթ խաղաղ հանգուցալուծում: Նա հավելեց, որ Հայաստանն իր հնարավորությունների սահմաններում օժանդակել է սիրիացի ժողովրդին՝ մարդասիրական օգնություն առաքելով բարեկամ երկիր։
Սիրիայի ԱԳ նախարարը ներկայացրեց Սիրիայում ստեղծված իրավիճակի կարգավորման ուղղությամբ երկրի իշխանությունների կողմից ձեռնարկվող քայլերը, ահաբեկչական խմբավորումների դեմ իրականացվող պայքարը:

Глава МИД Армении в Нью-Йорке встретился с сирийским коллегой 09/23/2017   16:40  |  Лента новостей
Находящийся с рабочим визитом в Нью-Йорке министр иностранных дел Эдвард Налбандян 22-го сентября встретился с министром иностранных дел Сирии Валидом аль-Муаллемом.
Как сообщает  пресс-служба МИД Армении, Эдвард Налбандян отметил, что Армения внимательно следит за процессами в Сирии и в регионе, выразив надежду, что сирийский кризис получит скорейшее мирное урегулирование. Он добавил, что Армения, в рамках своих возможностей, поддержала сирийский народ, отправив гуманитарную помощь дружественной стране.
Министр иностранных дел Сирии представил предпринимаемые властями страны шаги по урегулированию ситуации в Сирии и борьбу с террористическими группами.
12:39 24/09/2016  |  Лента новостейЭдвард Налбандян обсудил с Валидом Муаллемом усилия по разрешению сирийского кризиса