Հայաստանի արտգործնախարարն ընդունեց միջազգային մշակութային համագործակցության հարցերով ՌԴ նախագահի ներկայացուցչին 09/14/2017   16:59  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 14-ին ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց միջազգային մշակութային համագործակցության հարցերով Ռուսաստանի նախագահի ներկայացուցիչ, հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Միխայիլ Շվիդկոյին: Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Միխայիլ Շվիդկոյը հանգամանալից զրույց ունեցան երկկողմ մշակութային և հումանիտար փոխգործակցության շուրջ, քննարկեցին առաջիկայում նախատեսվող համատեղ մշակութային միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքները։
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին բազմակողմ մշակութային համագործակցությանն առնչվող հարցերի վերաբերյալ։

Эдвард Налбандян и Михаил Швыдкой обсудили армяно-российское сотрудничество в сфере культуры 09/14/2017   17:39  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 14-го сентября принял спецпредставителя президента РФ по вопросам международного культурного сотрудничества, посла по особым поручениям Михаила Швыдкого.
Эдвард Налбандян и Михаил Швыдкой провели обстоятельную беседу вокруг двустороннего культурного и гуманитарного взаимодействия, обсудили работы по подготовке к совместным культурным мероприятиям, запланированным на ближайшее время.
Собеседники обменялись мнениями по вопросам, касающимся многостороннего сотрудничества в сфере культуры.