Բակո Սահակյանը հանդիպել է «Ռեաբիլիտացիայի ժամանակակից տեսակետները բժշկության մեջ» գիտաժողովի մի խումբ մասնակիցների հետ 09/14/2017   12:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 14-ին ընդունել է «Ռեաբիլիտացիայի ժամանակակից տեսակետները բժշկության մեջ» խորագրով 8-րդ միջազգային գիտաժողովի մի խումբ մասնակիցների: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի ՆԱխագահի պաշտոնական կայքից:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԼՂՀ առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Կարինե Աթայանը, քննարկվել են առողջապահության ոլորտին վերաբերող տարբեր հարցեր:
Երկրի ղեկավարը կարեւորել է նման հանդիպումներն ու քննարկումները՝ դրանք համարելով պահանջված մեր հանրապետությունում բժշկության զարգացման եւ առաջատար միջազգային փորձի կիրառման տեսանկյունից:

Президент НКР встретился с участниками 8-ой Международной конференции “Современные аспекты реабилитации в медицине” 09/14/2017   13:11  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах(Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян 14 сентября принял группу участников 8-ой Международной конференции под названием "Современные аспекты реабилитации в медицине".
На встрече, в которой приняла участие исполняющая обязанности министра здравоохранения НКР Карине Атаян, были обсуждены различные вопросы, касающиеся сферы здравоохранения.
Глава государства отметил важность подобных встреч и обсуждений, подчеркнув их востребованность с точки зрения развития медицины и применения международного передового опыта в республике.