Հարուցվել է քրեական գործ՝ բանկոմատից առանձնապես խոշոր չափերի հափշտակություն կատարելու դեպքի առթիվ 09/09/2017   15:01  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ բանկոմատից առանձնապես խոշոր չափերի հափշտակություն կատարելու դեպքի առթիվ։
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից, նախնական տվյալներով՝ 2017թ.-ի սեպտեմբերի 09-ին` ժամը 06:00-ի սահմաններում, պայթյունի եղանակով բացել և Հանրապետության 71 հասցեում տեղադրված բանկոմատից գաղտնի հափշտակել են առանձնապես խոշոր չափերի գումար:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին և 185-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով:
Նախաքննության ընթացքում դեպքի վայրի զննությամբ վերցվել է բանկոմատի կոշտ սկավառակը:
Նշանակվել են դատահամակարգչատեխնիկական և դատապայթունատեխնիկական փորձաքննություններ: Ձեռնարկվում են ակտիվ քննչական և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ՝ հանցագործությունը բացահայտելու ուղղությամբ։

Уголовное дело возбуждено по факту ограбления банкомата в центре Еревана 09/09/2017   15:57  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту ограбления банкомата в центре Еревана.
Как сообщает пресс-служба СК Армении, по предварительным данным, 9-го сентября 2017 года примерно в 06:00 банкомат, установленный по адресу улица Анрапетутян, 71, был взломан путем подрыва, и из него тайно была похищена сумма в особо крупном размере.
По данному факту следственным отделом по административным районам Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Следственного комитета РА по Еревану возбуждено уголовное дело по пункту 1 части 3 статьи 177(Кража, совершенная в особо крупных размерах) и пункту 1 части 2 статьи 185(Умышленные уничтожение или повреждение имущества, совершенные путем поджога, взрыва или иным общеопасным способом) Уголовного кодекса РА.
При осмотре места происшествия, проведенного в ходе предварительного следствия, были изъят жесткий диск банкомата.
"Назначены судебная компьютерно-техническая  и судебная взрывотехническая экспертизы.Предпринимаются активные следственные и оперативно-розыскные мероприятия, направленные на раскрытие преступления", - отмечается в сообщении.