Նախարարության շենքում պայթուցիկ սարք չհայտնաբերվեց 09/01/2017   15:31  |  Արտակարգ պատահարներ
ԱԻՆ լրատվական ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ժամը 12:38-ին տեղազննման արդյունքում Տրանսպորտի նախարարության շենքում պայթուցիկ սարք չի հայտնաբերվել:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ սեպտեմբերի 1-ին՝ ժամը 10:26-ին, ԱԻՆ-ում ոստիկանությունից տեղեկություն է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Նալբանդյան փողոցի թիվ 28 հասցեում գտնվող Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունում պայթուցիկ սարք է տեղադրված. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր են մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի արտակարգ իրավիճակների արձագանքման խումբը, Հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքներ իրականացնող կենտրոնի փրկարարական ջոկատը և սակրավորների խումբը:

Сигнал о взрывном устройстве в здании Минтранса Армении оказался ложным 09/01/2017   17:40  |  Чрезвычайное просшествие
Взрывного устройства в здании Министерства транспорта, связи и информационных технологий Армении не обнаружено.Об этом сообщает пресс-служба МЧС Армении по результатам проверки.
Ранее появилась информация, что в МЧС Армении из Полиции поступил сигнал о том, что  в здании Министерства транспорта, связи и информационных технологий в Ереване заложена бомба.
На место выехали один боевой расчет,  группа реагирования на ЧС Национального центра кризисного управления, спасательный отряд особого назначения и группа саперов.