Հոգեկան հիվանդությամբ տառապող երիտասարդն ինքնասպանություն է գործել՝ կամրջից նետվելու եղանակով 08/07/2017   17:04  |  Արտակարգ պատահարներ
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում հաղորդում  է ստացվել, որ Դավթաշենի կամրջի տակ դիակ կա:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը՝ քննիչի գլխավորությամբ։  Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է մահացած տղամարդու ինքնությունը։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, նախնական տվյալներով՝ 1996 թ. ծնված երիտասարդը ժամը 13:30-ի սահմաններում ինքնասպանություն է գործել կամրջից նետվելու եղանակով: Ձեռք բերված փաստական տվյալների համաձայն՝ տուժողը տառապել է շիզոֆրենիա հիվանդությամբ:

Стали известны подробности гибели мужчины, тело которого было обнаружено под мостом в Ереване 08/08/2017   00:35  |  Чрезвычайное просшествие
Арабкирским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Еревану поступило сообщение о том, что под Давиташенским мостом обнаружено тело человека.
На место выехала оперативно-следственная группа во главе со следователем. В результате предпринятых мероприятий была установлена личность умершего.
По предварительным данным, молодой человек( 1996 года рождения) около 13:30 совершил самоубийство, бросившись с моста. Согласно полученным фактическим данным, потерпевший страдал шизофренией.