Կառավարությունում քննարկվել են տնտեսական կառավարման համակարգի բարելավմանն ուղվված հարցեր 08/02/2017   17:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ կառավարությունից վարչապետ Կարեն Կարապետյանի մոտ տեղի է ունեցել տնտեսական կառավարման համակարգի բարելավմանն ուղղված խորհրդակցություն:
Ռազմավարական նախաձեռնությունների կենտրոնի ներկայացուցիչները կառավարության ղեկավարին են զեկուցել համակարգի ախտորոշման արդյունքները և ֆունկցիոնալ ստորաբաժանումների գործունեության խոչընդոտները՝ ներկայացնելով կառուցվածքային նոր առաջարկություններ:
18:04 01/08/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՄարդու իրավունքների պաշտպանությունը կառավարության առաջնահերթություններից մեկն է. ՀՀ վարչապետ
10:46 29/07/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՊետք է խնդիրները կարգավորել՝ գտնելով նաև ոչ ստանդարտ լուծումներ. Կարեն Կարապետյանը Սյունիքի մարզում
11:55 28/07/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարությունում քննարկվել են Կումայրի պատմական կենտրոնի զարգացման ծրագրի հետագա քայլերը

В правительстве Армении обсудили вопросы улучшения системы управления экономикой 08/02/2017   17:24  |  Лента новостей
У премьер-министра Армении Карена Карапетяна состоялось совещание, посвященное вопросам улучшения системы управления экономикой. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении
Представители Центра стратегических инициатив доложили премьер-министру о результатах диагностики системы и препятствия в деятельности функциональных подразделений, представив новые конструктивные предложения.
09:43 01/09/2015  |  Пресса“Айкакан жаманак”: Объем прямых иностранных инвестиций в экономику Армении сократился почти втрое
16:29 30/01/2015  |  Лента новостейАрмения готовится к любым сценариям на фоне мировой экономической войны
13:20 29/01/2015  |  Актуальная темаКризис 2015 года может оказаться на руку экономике Армении, если будут предприняты правильные шаги — экономист