Քննություն է տարվում՝ պարզելու 30-ամյա տղամարդու մահվան պատճառները 07/28/2017   16:12  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու 30-ամյա տղամարդու մահվան պատճառները։
Ինչպես տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի կայք էջից՝ 2017թ. հուլիսի 27-ին՝ ժամը 12:00-ին, հաղորդում է ստացվել առ այն, որ Երևան քաղաքի Դավթաշենի կամրջից մի երիտասարդ տղա իրեն ցած է գցել:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը: Դեպքի վայրի զննությամբ Դավթաշենի կամրջի տակ հայտնաբերվել է դի՝ արական սեռի:
Ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է մահացած տղամարդու ինքնությունը, ով հանդիսանում է Երևան քաղաքի բնակիչ՝ ծնված 1987թ.:
Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն: Քննություն է տարվում՝ երիտասարդ տղամարդու մահվան բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։

СК Армении выясняет обстоятельства смерти молодого мужчины, найденного мертвым под мостом в Ереване 07/28/2017   16:30  |  Криминальная хроника
Следственным отделом по административным районам Ачапняк и Давташен следственного управления Следственного комитета РА по Еревану ведется расследование для установления причин смерти 30-летнего мужчины.
Как сообщается на сайте СК Армении, 27-го июля 2017 года в 12:00 поступило сообщение о том, что молодой человек бросился с Давташенского моста в Ереване. На место немедленно выехала оперативно-следственная группа. При осмотре места происшествия под Давташенским мостом был обнаружен труп мужчины.
"В результате предпринятых неотложных следственных мероприятий была установлена личность скончавшегося мужчины: им оказался житель Еревана(1987 года рождения).Назначена судебно-медицинская экспертиза. Ведется расследование для установления всех обстоятельств смерти молодого мужчины", - отмечается в сообщении.
12:12 07/05/2016  |  Чрезвычайное просшествиеТруп человека обнаружен в реке Вохджи
18:20 04/03/2016  |  Актуальная темаУстановлена личность мужчины, растерзанное тело которого нашли возле кладбища в Армении