Ավարտվել է ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակության պաշտոնական այցը Ռուսաստանի Դաշնություն 07/19/2017   16:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Պաշտոնական այցով Մոսկվայում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հուլիսի 18-ին այցելել է Հայ Առաքելական եկեղեցու Ռուսաստանի եւ Նոր Նախիջեւանի թեմի առաջնորդանիստ Սուրբ Պայծառակերպություն եկեղեցի: Այս մասին հայտնում է ԱԺ լրատվական ծառայությունը:
Խորհրդարանականները հանդիպել են հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ եւ քննարկել վերջիններիս հուզող բազմաթիվ հարցեր, որոնց վերաբերյալ պատվիրակության անդամները ներկայացրել են իրենց տեսակետները:
Խորհրդարանի ղեկավարը բարձր է գնահատել հայ համայնքի դերը երկու բարեկամ ժողովուրդների միջեւ կապերի ամրապնդման, հայապահպանության եւ ազգային արժեքների պահպանման գործում:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ են դրել Անհայտ զինվորի շիրմաքարին:

Завершился официальный визит в РФ делегации во главе со спикером парламента Армении 07/19/2017   17:10  |  Лента новостей
Находящаяся в Москве делегация во главе с председателем Национального собрания РА Арой Баблояном 18 июля посетила Кафедральный собор Преображения Господня Российской и Ново-Нахичеванской епархии ААЦ.
Как сообщает пресс-служба парламента Армении, парламентарии встретились с представителями армянской общины и обсудили многочисленные вопросы, по которым члены делегации представили свои точки зрения. Глава парламента высоко оценил роль армянской общины в укреплении связей между двумя дружественными народами, в сохранении армянства и национальных ценностей.
Члены возглавляемой председателем НС Армении делегации  возложили венок к могиле Неизвестного солдата.