Արա Բաբլոյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն 07/14/2017   14:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հուլիսի 17-ից 19-ը պաշտոնական այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն (Մոսկվա), որտեղ հանդիպումներ կունենա ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի, ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի եւ Մոսկվայի եւ Համայն Ռուսիո Պատրիարք Նորին Սրբություն Կիրիլի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է ԱԺ հանրային կապերի վարչությունը:
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Արմեն Աշոտյանը, Վահրամ Բաղդասարյանը, Նիկոլ Փաշինյանը, Արմեն Ռուստամյանը, Վահե Էնֆիաջյանը, Արտաշես Գեղամյանը եւ Հերմինե Նաղդալյանը: Պատվիրակության անդամները Մոսկվայում կայցելեն նաեւ Հայ Առաքելական եկեղեցու Ռուսաստանի եւ Նոր Նախիջեւանի թեմի առաջնորդանիստ Սուրբ Պայծառակերպություն եկեղեցի, ծաղկեպսակ կդնեն Անհայտ զինվորի շիրմաքարին, կհանդիպեն հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Спикер парламента Армении отправится с официальным визитом в Россию 07/14/2017   14:26  |  Лента новостей
Председатель Национального собрания Армении Ара Баблоян 17-19 июля будет находиться с официальным визитом в Российской Федерации, где намечены встречи со спикером Государственной думы Федерального собрания Российской Федерации Вячеславом Володиным, председателем СФ ФС РФ Валентиной Матвиенко и Святейшим Патриархом Московским и всея Руси  Кириллом.  Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
В состав возглавляемой спикер НС делегации вошли депутаты Армен Ашотян, Ваграм Багдасарян, Арташес Гегамян, Эрмине Нагдалян, Никол Пашинян, Армен Рустамян, Ваге Энфиаджян.
Члены делегации посетят в Москве также Кафедральный собор Преображения Господня Российской и Ново-Нахичеванской епархии ААЦ, возложат венок к могиле Неизвестного солдата, встретятся с представителями армянской общины.