ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի ծախսերը նվազել են մոտ 5 տոկոսով 06/28/2017   11:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի ծախսերը անցած տարի 2015թ. համեմատ նվազել են մոտ 5 տոկոսով:
Ազգային ժողովի պետական, իրավական և ումարդ իրավունքների պաշտպանության ու ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում ՀՀ 2016թ. պետական բյուջեի կատարման հաշվետվության քննարկմանն այս մասին ասաց ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Արմեն Գևորգյանը:
«Այս կրճատումը պայմանավորված է մի շարք ծախսերի տնտեսմամբ: 2016 թվականի արդյունքներով՝ տնտեսվել և պետբյուջե է վերադարձվել 439 մլն դրամ», - «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասաց նա:
2016 թվականի բյուջեով ՀՀ Նախագահի աշխատակազմին հատկացվել է 4,7 մլրդ դրամ, որի կատարողականը կազմել է 90,72 տոկոս: 2016թ. ՀՀ Նախագահի աշխատակազմը իրականացրել է 11 ծրագիր:

Расходы на Аппарат президента Армении сократились примерно на 5% - Армен Геворкян 06/28/2017   12:01  |  Лента новостей
Расходы на Аппарат президента Республики Армения сократились в прошлом году примерно на 5% по сравнению с 2015 годом. Об этом заявил руководитель Аппарата президента Армении Армен Геворкян в ходе совместного заседания постоянной комиссии НС РА по государственно-правовым вопросам и защите прав человека и постоянной комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам по обсуждению отчета об исполнении госбюджета.
По его словам, сокращение расходов обусловлено экономией затрат.
"Согласно результатам за 2016 год, удалось сэкономить и вернуть в госбюджет 439 млн. драмов", - цитирует "Арменпресс" Геворкяна.
В бюджете на 2016 год было  предусмотрено выделить аппарату Президента Армении 4,7 млн. драмов. Исполняемость бюджета составила 90,72%. В 2016 году аппарат главы государства реализовал 11 программ.