ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Չեխիա 06/27/2017   15:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Չեխիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը Չեխիայի Հանրապետության խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի փոխնախագահ Յան Բարտոշեկի հրավերով հունիսի 27-ին եռօրյա այցով մեկնել է Չեխիա: Այս մասին հայտնում է ԱԺ հանրային կապերի վարչությունը:
Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Գագիկ Մելիքյանը եւ Վարդան Բոստանջյանը:
Նախատեսվում են խորհրդարանական պատվիրակության հանդիպումները Չեխիայի Հանրապետության խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի փոխնախագահ Յան Բարտոշեկի, Սենատի փոխնախագահ Միլուշե Հորսկայի, ՉՀ արտաքին գործերի փոխնախարար Լուկաշ Կաուցկիի, Չեխիայի կաթոլիկ եկեղեցու առաջնորդ, Պրահայի արքեպիսկոպոս կարդինալ Դոմինիկ Դուկայի հետ:

Делегация во главе с вице-спикером парламента Армении Эдуардом Шармазановым отбыла в Чехию 06/27/2017   16:14  |  Лента новостей
Делегация во главе с вице-спикером Национального Собрания Армении, руководителем группы дружбы Армения – Чехия Эдуардом Шармазановым 27 июня отбыла с трехдневным визитом в Чехию – по   приглашению заместителя председателя Палаты депутатов парламента Чешской Республики Яна Бартошека.
Как передает пресс-служба парламента Армении, в состав делегации депутаты НС Гагик Меликян и Вардан Бостанджян.
В ходе визита намечены встречи парламентской делегации с заместителем председателя Палаты депутатов парламента Чехии Яном Бартошеком, заместителем председателя Сената Милуше Горска, заместителем министра иностранных дел Чешской Республики Лукашем Кауцки, предводителем Католической церкви Чехии, архиепископом Праги кардиналом Домиником Дукой.