ՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանն ընդունել է ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Արգո Ավակովին  06/12/2017   18:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Աղվան Հովսեփյանն ընդունել է ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Արգո Ավակովին։ Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
ՀՀ ՔԿ նախագահը բարձր է գնահատել դատաիրավական բարեփոխումների իրականացմանը և հատկապես մինչդատական վարույթի արդյունավետության բարձրացմանը ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ցուցաբերած աջակցությունը։
Ա.Հովսեփյանը փաստել է, որ ԵԱՀԿ-ի հետ տարիների ընթացքում ձևավորված արդյունավետ համագործակցության մեխանիզմների արդյունքում զգալի աշխատանքներ են կատարվել նախնական քննության ընթացքում մարդու իրավունքների պաշտպանության, քննիչների վերապատրաստման և, ընդհանրապես, քննչական կոմիտեի կարողությունների զարգացման ուղղությամբ։
ՔԿ նախագահ Ա.Հովսեփյանը և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Արգո Ավակովը շրջայց են կատարել քննչական կոմիտեի վարչական շենքում, ծանոթացել նոր տեխնիկական հնարավորություններին, քննիչներին վերապատրաստելու նպատակով անհրաժեշտ ուսումնական, մեթոդական ձեռնարկներ տպագրելու համար նախատեսված տպարանի աշխատանքներին, որը քննչական կոմիտեին է տրամադրել ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակը։
Ա.Հովսեփյանը շնորհակալություն է հայտնել՝ արդյունավետ փոխգործակցության համար և ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Արգո Ավակովին, գրասենյակի իրավախորհրդատու Մարիա Սիլվանյանին պարգևատրել «Համագործակցության մեդալ»-ով:
20:01 01/02/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՔԿ նախագահը կարևորել է ընտրական գործընթացում ներգրավված բոլոր անձանց իրազեկվածության ու իրավագիտակցության մակարդակի բարձրացումը
20:22 29/12/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ՔԿ նախագահը կարևորել է Հայաստանի և Իրանի միջև ստորագրված միջպետական համաձայնագրի վավերացումը
19:47 12/12/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ՔԿ Նախագահ Աղվան Հովսեփյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար Պյոտր Սվիտալսկուն
20:10 07/12/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանն  ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի  արտակարգ եւ լիազոր դեսպանին
14:29 16/09/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանն ընդունել է Վրաստանի նորանշանակ դեսպանին
16:20 12/07/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստան է ժամանել ԻԻՀ վերահսկողության գլխավոր կազմակերպության նախագահ Նասեր Սերաջի գլխավորած պատվիրակությունը
12:47 04/03/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԻԻՀ դեսպանը ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանին աշխատանքային այցով հրավիրել է Թեհրան
11:31 10/02/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ՔԿ նախագահն ընդունել է Վրաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպանին
15:32 14/10/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ՔԿ նախագահ Աղվան Հովսեփյանն ընդունել է ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի ղեկավար Անդրեյ Սորոկինին

Глава СК Армении наградил руководителя Ереванского офиса ОБСЕ медалью "За сотрудничество" 06/12/2017   18:56  |  Лента новостей
Председатель Следственного комитета Армении Агван Овсепян сегодня принял руководителя Ереванского офиса ОБСЕ, посла Арго Авакова. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
Глава СК РА высоко оценил оказываемое Ереванским офисом ОБСЕ содействие проведению судебно-правовых реформ и, особенно, повышению эффективности досудебного производства.
А. Овсепян констатировал, что в результате сформировавшихся за эти годы эффективного сотрудничества с ОБСЕ механизмов проведена существенная работа в направлении защиты прав человека в ходе предварительного следствия, переподготовки следователей и развития потенциала Следственного комитета в целом.
Председатель СК А. Овсепян и руководитель Ереванского офиса ОБСЕ, посол Арго Аваков обошли административное здание Следственного комитета, ознакомились с новыми техническими возможностями, работой типографии, предусмотренной для печати необходимых учебно-методических пособий с целью переподготовки следователей.
А. Овсепян выразил благодарность за эффективное взаимодействие и наградил руководителя Ереванского офиса ОБСЕ, посла Арго Авакова, а также  юрисконсульта  офиса Марию Силванян медалью "За сотрудничество".