Այս գիշեր Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղեր են գնդակոծվել. կան վնասներ. ArmLur.am 06/09/2017   14:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
ArmLur.am-ը տեղեկացնում է, որ երեկ երեկոյան 21.00-ից մինչեւ կեսգիշեր հակառակորդի կողմից դեպի Տավուշի մարզի սահմանամերձ Բաղանիս, Ոսկեպար, Կոթի գյուղերի ուղղությամբ որոշակի ընդհատումներով կրակոցներ է արձակվել, ինչի հետևանքով նշված գյուղերի մի քանի բնակիչների տների տանիքները, դարպասները վնասվել են:
Բաղանիսի գյուղապետ Նարեկ Սահակյանի խոսքով, կրակոցների արդյունքում վնասվել են երկու բնակչի տների տանիքները, իսկ մի բնակչի տան դարպասին էր կպել:
Նոյեմբերյանի քաղաքապետ Կարեն Աբազյանը ArmLur.am-ի հետ զրույցում հայտարարել է, որ այս պահին ստեղծվում է վնասները հաշվարկող հանձնաժողով` երեկվա կրակոցների արդյունքում առաջացած վնասները հաշվարկելու նպատակով:
11:08 04/05/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ սահմանին կրակոցներ քիչ են եղել. Արծրուն Հովհաննիսյան
12:42 02/05/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԳիշերը ՀՀ սահմանին ավելի հանգիստ է եղել. Արծրուն Հովհաննիսյան
15:44 29/04/2017Սահմանամերձ Բաղանիսն Ադրբեջանի կողմից ենթարկվել է տարվա ընթացքում ամենաինտենսիվ գնդակոծության
13:59 21/04/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՆարեկ Սահակյան. Ադրբեջանական հենակետից կրակել են Ոսկեպար-Բաղանիս ճանապարհի ուղղությամբ
15:48 25/02/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում կրած կորուստները Ադրբեջանը Բաղանիսում կովերից է հանում
09:01 04/11/2015  |  ՄամուլՀՀ օդային սահմանն անօրինականորեն հատած թուրքական ուղղաթիռները ռազմակա՞ն էին, թե՞ քաղաքացիական. «Հրապարակ»

Несколько сел Тавушской области Армении подверглись обстрелу с азербайджанской стороны - ArmLur.am 06/09/2017   14:38  |  Лента новостей
Ряд сел в Тавушской области Армении минувшей ночью подверглись обстрелу с азербайджанской стороны, сообщает ArmLur.am. Как передает издание, накануне вечером с 21:00 до полуночи противник с перерывами открывал огонь в направлении приграничных сел Баганис, Воскепар, Коти Тавушской области Армении.
По словам главы села Баганис Нарека Саакяна, в результате обстрела повреждены крыши домов ряда жителей вышеупомянутых сел, а также ворота.
Мэр Ноемберяна Карен Абазян в беседе с корреспондентом ArmLur.am сообщил, что в настоящий момент формируется комиссия по подсчету причиненного ущерба.