Օդի ջերմաստիճանն աստիճանաբար կբարձրանա 3-4 աստիճանով 05/22/2017   13:02  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Հանրապետության տարածքում մայիսի 23-ին՝ օրվա երկրորդ կեսին, 24-ին ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում, 25-ի և 27-ի երեկոյան ժամերին հիմնականում հյուսիսային շրջաններում սպասվում է անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 20-25 մ/վ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ: 26-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 25-27-ն աստիճանաբար կբարձրանա 3-4 աստիճանով:
Երևանում մՄայիսի 23-ի օրվա երկրորդ կեսին, 24-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ, 25-ի և 27-ի երեկոյան ժամերին սպասվում է ամպրոպ, առանձին հատվածներում կա կարճատև անձրևի հավանականություն, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում` 18-23 մ/վ արագությամբ: 26-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Дожди с грозами ожидаются в Армении на неделе 05/22/2017   13:24  |  Информационная платформа
Дожди и грозы ожидаются 23 мая во второй половине и 24 мая время от времени в большинстве регионов Армении, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки также прогнозируются 25 и 27 мая по вечерам в основном на севере республики, местами возможен град.
26 мая установится погода без осадков.
Температура воздуха 25-27 мая постепенно повысится на 3-4 градуса.
В Ереване 23 мая во второй половине дня время от времени ожидаются дожди с грозами. 25 и 27 мая вечером в столице прогнозируется гроза, в отдельных районах возможен кратковременный дождь. Во время грозы возможно усиление ветра до 18-23 м/сек.. 26 мая установится погода без осадков.