ՀՀԿ­-ն նոր խորհրդարանում պաշտոնների բաշխման վերաբերյալ վերջնական որոշումը կներկայացնի մայիսի 17-­ին 05/12/2017   22:51  |  Քաղաքական
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը նոր խորհրդարանում պաշտոնների բաշխման վերաբերյալ որոշումը հանրությանը կներկայացնի Ազգային ժողովի առաջին նիստից մեկ օր առաջ` մայիսի 17­-ին: ՀՀԿ ԳՄ նիստից հետո լրագրողների հետ հանդիպմանն այս մասին հայտնեց ՀՀԿ խոսնակ, Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
«Մենք որոշել ենք այդ հարցը վերջնական քննարկել և արդյունքները ձեզ ներկայացնել մայիսի 17-­ի երեկոյան»,- «Արմենպրեսի» փոխանցմամբ` նշեց ՀՀԿ խոսնակը:
Էդուարդ Շարմազանովը հայտնեց, որ հարցը նախ քննարկելու են կուսակցության գործադիր մարմնի, այնուհետև` խորհրդի նիստում:

РПА представит окончательное решение о распределении должностей в новом парламенте Армении 17 мая 05/13/2017 09:13 | Политика
Правящая Республиканская партия Армении (РПА) представит общественности окончательное решение относительно распределения должностей в Национальном собрании Армении шестого созыва 17 мая, накануне первого заседания парламента. Об этом сообщил в пятницу журналистам вице-спикер НС, пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов.
"Сегодня решили окончательно обсудить этот вопрос и представить вам результаты вечером 17 мая", — цитирует Шармазанова “Арменпресс”.
Первое заседание нового парламента Армении состоится 18 мая. По итогам прошедших 2 апреля парламентских выборов в НС шестого созыва прошли четыре политические силы - РПА (58 мандатов), блок "Царукян" (31) и блок "Елк"("Выход") (9) и АРФ "Дашнакцутюн" (7 мандатов).