«Շանթ» ՀԸ-ի օպերատոր Դավիթ Աթոյանը, ով երեկ վիրահատվել է, կտեղափոխվի Երևան. Tert.am 05/12/2017   11:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հակառակորդի կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման հետևանքով հրազենային վիրավորում ստացած «Շանթ» ՀԸ-ի օպերատոր Դավիթ Աթոյանը, ով երեկ վիրահատվել է, քիչ հետո ռեանիմոբիլով կտեղափոխվի Երևան:
Այս մասին Tert.am-ին հայտնել է կինոռեժիսոր Արշակ Զաքարյանը:
Հիշեցնենք, որ  «Դիրքերում» հաղորդաշարի նկարահանող խմբի ուղղությամբ նախօրեին  ադրբեջանական զինուժը կրակ էր բացել:
Դավիթ Աթոյանին Երևան տեղափոխելու որոշումը, ըստ Արշակ Զաքարյանի, պայմանավորված է ոչ թե նրանով, որ Դավիթ Աթոյանի առողջական վիճակում բարդացումներ կան, այլ որոշվել է նրա հետագա բուժումն անցկացնել Երևանում, որպեսզի հարազատները կարողանան այցելել ու տեսակցել նրան:
Նշենք, որ չնայած մեքենայի վրա բացված կրակին՝ «Շանթ» ՀԸ-ի օպերատորը շարունակել էր նկարահանումը: Դավիթ Աթոյանն ունի կոտրվածքներ և հրազենային վնասվածք:

Раненный в Арцахе оператор телекомпании "Шант" будет доставлен в Ереван - Tert.am 05/12/2017   12:07  |  Лента новостей
Оператор армянской телекомпании "Шант" Давид Атоян, получивший огнестрельное ранение в результате обстрела со стороны азербайджанских ВС, будет доставлен на реанимобиле в Ереван. Об этом Tert.am сообщил кинорежиссер Аршак Закарян.
Команда телепередачи "На позициях" подверглась обстрелу со стороны азербайджанских ВС накануне вечером, в районе 18.00 на северном участке арцахско-азербайджанской линии соприкосновения.
Противник обстрелял автомобиль съемочной группы из огнестрельного оружия крупного калибра. Ранение получил оператор программы Давид Атоян.У него диагностированы переломы и огнестрельное ранение,  он был накануне прооперирован.
Решение о его переводе в Ереван, по словам Аршака Закаряна, не связано с осложнениями здоровья. Он отметил, что Атояна доставят в Ереван, чтобы родные и близкие могли его навещать.