Հայր և որդի ինքնասպանություն են գործել. Ինչո՞ւ 05/11/2017   13:55  |  Արտակարգ պատահարներ
Նախօրեին Երևանի բնակարաններից մեկում կախված վիճակում հայտնաբերվել է երկու դի, պարզվում է նրանք հայր և որդի են:
Փաստինֆո-ի տեղեկություններով, 1988 թ. ծնված երիտասարդն առողջական խնդիրներ է ունեցել և բուժում է ստացել, իսկ թե ինչ հանգամանքներում է տեղի ունեցել դեպքը կպարզվի քննությունամբ՝ հարուցվել է քրեական գործ:
Ավելի վաղ Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկարել էր, որ դիակները հայտնաբերվել են Երևան քաղաքի Սվաճյան փողոցի թիվ 24 շենքի բնակարաններից մեկում:
Բնակիչները չեն արձագանքել դռան թակոցներին և հեռախոսազանգերին. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը, իսկ երբ փրկարարները բացել են բնակարանի դուռը և հյուրասենյակում կախված վիճակում հայտնաբերել են 1988 թ. ծնված Ս. Հ.-ի և 1954 թ. ծնված Հ. Հ.-ի դիերը:
ՀՀ ՔԿ-ից հայտնեցին, որ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի հատկանիշներով, կատարվում է նախաքննություն։

Следствие выясняет обстоятельства смерти отца и сына, найденных повешенными в ереванской квартире 05/11/2017   14:09  |  Чрезвычайное просшествие
Следствие выясняет обстоятельства смерти отца и сына, найденных повешенными в одной из квартир в Ереване.
По сведениям «Фактинфо», 29-летний молодой человек имел проблемы со здоровьем.
Ранее МЧС Армении сообщило, что тела двоих мужчины - С.А., 1988 года рождения и А.А., 1954 г.р. -  были обнаружены в одной из квартир, расположенных в здании по адресу Свачяна 24 в ереванском районе Малатия-Себастия.
В Следственном комитете Армении сообщили, что по данному факту возбуждено уголовное дело по признакам статьи 110(Доведение до самоубийства) УК РА, ведется предварительное следствие.
11:00 11/05/2017  |  Чрезвычайное просшествиеДвое мужчин найдены повешенными в одной из квартир в Ереване