Հակառակորդ կողմը անհաջող կերպով փորձում է պարտակել իր զինված ուժերում մահացու ելքերով դեպքերը 05/06/2017   17:37  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության մայիսի 5-ի երեկոյան տարածած տեղեկատվությունն առ այն, թե իբր Թերթերի շրջանի ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական ստորաբաժանումների և բնակավայրերի ուղղությամբ հայկական հետախուզական ծառայությունների ուժերը և հատուկ նշանակության մարմինները ծրագրավորել են լայնամասշտաբ սադրանքներ, ինչն ադրբեջանական կողմի ձեռնարկած էֆեկտիվ և կանխարգելիչ գործողությունների արդյունքում ժամանակին բացահայտվել ու կանխվել է, հերթական հերյուրանքն է և իրականությանը չի համապատասխանում: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Արձանագրենք, որ նման ապատեղեկատվություններ տարածելով, հակառակորդ կողմը անհաջող կերպով փորձում է պարտակել իր զինված ուժերում առկա ոչ կանոնադրային հարաբերությունների հետևանքով հաճախակի առաջացող մահացու ելքերով դեպքերը:
Ավելին՝ եթե ադրբեջանական կողմը այդքան վստահում է իր տարածած տեղեկատվության հավաստիությանը, առաջարկում ենք հրավիրել միջազգային կառույցների ներկայացուցիչների՝ հետաքննություն անցկացնելու և նշված հաղորդագրության իսկությունը պարզելու համար:

Азербайджан пытается посредством дезинформации скрыть случаи смерти в своих ВС из-за неуставных отношений - Минобороны Арцаха 05/06/2017   17:42  |  Карабахский конфликт
Азербайджан, распространяя дезинформацию, пытается скрыть случаи со смертельным исходом в своих вооруженных силах, говорится в сообщении пресс-службы Министерства обороны Арцаха.
Распространенные вечером 5-го мая пресс-службой Министерства обороны Азербайджана сведения о том, что силы армянских разведывательных служб и органы особого назначения якобы запланировали широкомасштабные провокации в направлении азербайджанских подразделений и населенных пунктов, расположенных в районе Тертера, и которые  якобы были своевременно выявлены и пресечены благодаря предпринятым азербайджанской стороной эффективным и превентивным мерам, является очередной выдумкой и не соответствуют действительности.
"Распространяя подобную дезинформацию, противоборствующая сторона делает неудачные попытки скрыть частые инциденты со смертельным исходом, возникающие в их ВС в результате неуставных отношений", - отмечается в сообщении.
"Более того, если азербайджанская сторона так доверяет достоверности распространенных ею сведений, мы предлагаем пригласить представителей международных организаций для проведения расследования и уточнения подлинности данной информации", - подчеркнули в Минобороны НКР.